Anasayfa » Kültür - Sanat » BAŞKAN ARAS “SEFERİ RAMAZAN BEY’İN” KULİSİNDEYDİ

BAŞKAN ARAS “SEFERİ RAMAZAN BEY’İN” KULİSİNDEYDİ

Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Şehir Tiyatrosu’nun sezon finalini yaptığı   “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” ekibini, Nurol Kültür Merkezi kulisinde ziyaret etti.
Ege Bölgesi’nin tek şehir tiyatrosu olan “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu”, 2019 kış sezonunun son oyununu Nurol Kültür Merkezi’nde Bodrumlu tiyatro severlerin yine yoğun ilgisi ve alkışları ile kapattı. Ekibin bu kez konuğu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras idi. Kuliste gerçekleşen sohbette Başkan Aras, bir kez daha sanata ve sanatçılara verdiği önemi ifade etti. Sanatçılar da Başkana yoğun temposu ve uygulamalarından ötürü başarılar dileyerek, kültür merkezlerinin koşullarının daha elverişli hale getirilmesi için neler yapılması gerektiğini anlattılar. Yaz aylarında yapacakları çalışmaları ve projelerini de anlatan sanatçılar, ziyaretlerinden ötürü Başkan Aras’a teşekkür ettiler.
“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

“Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”nın Bodrum’da yedinci kez oynanan oyunu, iftar saatine denk gelmesi bile, tiyatro severlerin katılımına mani olmadı. Herodot Kültür Merkezi’nin ardından, ilk kez Nurol Kültür Merkezi’nde seyirci ile buluşan oyuncular katılımcıların tepkilerinden, alkışlarından hoşnut  olarak, alkışların ardından oyun bitiminde Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in çağrısı üzerine hep birlikte “her şey çok güzel olacak” dediler. Akşen, bu kez de izleyicilerden “şimdi de sizi duyalım” demesi üzerine , salonun tümü  “her şey çok güzel olacak” söylemi ve alkışlarla  sanatçıları uğurladılar.

Kökluyu Çocuk Korosu müzisyenleri ve Karaova’dan gelen bir grup izleyici de, oyunu izleyen Müzisyen Fatih Erkoç ve tiyatro oyuncuları ile  hatıra fotoğrafı çektirdiler.
“Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”
Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial