Anasayfa » Kültür - Sanat » BATAKHANE GÜZELİ 30 TEMMUZ’DA ANTİK TİYATRO’DA

BATAKHANE GÜZELİ 30 TEMMUZ’DA ANTİK TİYATRO’DA

Bodrum  Belediye Şehir Tiyatrosu, 30 Temmuz 2019 Salı Günü Antik Tiyatro’da “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

27 Mart 2018 Dünya Tiyatro Günü’nde “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası ” adlı  oyunu ile perdelerini açan  Bodrum  Belediye Şehir Tiyatrosu, “Çizmeli Kedi” çocuk oyunu ile, Bodrum’da binlerce izleyiciye ulaşırken, turneler ve festivallerle Bodrum dışındaki bir çok il ve ilçelerdeki sanatseverlere de ulaştı.

BATAKHANE GÜZELİ

2019 mart ayında kış sezonunu kapatan B.B.Ş.T , yaz sezonuna  sürpriz bir çalışmayla girdi.  Erman Canatan’ın yazdığı Batakhane Güzeli adlı eser, Yeşilçam sinemasından esinlenerek, farklı bir yorumla  müzikal olarak sahneye kondu. Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı oyun seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatacak.  Oyunun tanıtımı da,  yine eski yıllardaki gibi Bodrum sokaklarında, kamyonet üzerine afiş kartelalar bindirilerek canlı anonslarla yapılacak.

30 Temmuz Salı Günü Saat 21.00’de Bodrum Antik Tiyatro’da oynanacak Batakhane Güzeli için, B.B.Ş.T. Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen  şunları söylüyor:

“Bildiğimiz üzere Antik Tiyatro MÖ. IV. yüzyıla tarihlenen görkemli bir yapıdır ve  Roma İmparatorluk Çağı öncesi tiyatroların tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu muhteşem yapıt bilinen, bilinmeyen ama çok muhtemelen olan binlerce tiyatroya, müzikale, konsere ev sahipliği yapmıştır. Ve ne mutlu bize ki, günümüzde ilk kez bu kentin kurumsal sanatsal bir yapısı, yani Bodrum Belediyesi Şehir tiyatrosu bu tarihsel mekanda bir tiyatroyu ve hem de müzikal bir oyunu hayata geçirecek. Bu bizim için, sanatçılarımız için değeri biçilme bir onur, gurur. ”

“BODRUM BELEDİYESİNE TEŞEKKÜRLERİMİZLE”

B.B.Ş.T. Müdürü Rezzan Şebin ise, süreci ve duygularını şu sözlerle  ifade ediyor: “Müzikal bir oyun dendiğinde tabii ki heyecanlandım. Ama bir de Antik Tiyatro’da prömiyer önerisi olunca, gerçekten korktum. Binlerce yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, kültür ve sanatın beşiği Bodrum’un Antik Tiyatrosu’nda ilk kez Bodrum’un yerel bir sanat kurumu burada bir tiyatro eserini ve müzikal olarak  sahneleyecek. Ciddi bir sorumluluk. Neyse ki, Bodrum Belediyesi tüm birimleri, müdürlükleri, çalışanları ve Gıda A.Ş. olarak elinden gelen tüm çabayı sarf ederek destek oldular. Günler yaklaştıkça heyecanım daha artıyor ama ekibimize, tüm sanatçılarımıza güvenim sonsuz. İyi ki varlar. “Yaşasın sanat, yaşasın tiyatro” ve tabii yaşasın Bodrumlu sanatseverler”

BATAKHANE GÜZELİ

OYNAYANLAR:

Hüseyin Akşen-Tarık Papuççuoğlu-Erdal Cindoruk-Mihriban Er-Oğulcan Çelik-Cansın Yunt-Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk-Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel-Ramin Fahrangniya- KANTOCU: Nihal Ekinci

DEKOR: Kader-Serkan Aktü KOSTÜM: Dittomama IŞIK: Hakan Özipek MÜZİK: Deniz Doğançay

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial