Anasayfa » Çevre » BİR GÜNDE İKİ KÖPEK…

BİR GÜNDE İKİ KÖPEK…

Turgutreis’te sokak köpeklerinden biri yol kenarına dökülen zifte bulaşarak, bir diğeri ise havalı tüfekle vurularak ağır yaralandı. Hayvanseverler tarafından kurtarılan köpekler veterinerde tedavi altına alındı.

Turgutreis’te asfalt yapımının ardından yol kenarına işçilerin döktüğü ziftin üzerine bir yavru köpek düştü. Zifte yapışan ve hareket edemeyen yavru köpeği Bodrum Hayvan Hakları Derneği üyesi Lale Baltaş kurtararak Turgutreis Hayvan Bakım Birimi’ne götürdü. Yaralı köpek tedaviye alındı.

TÜFEKLE KALBİNDEN VURDU ‘PİŞMANIM’ DEDİ

Torba Mahallesi’nde ise bir vatandaş elindeki havalı tüfekle bir köpeği vurdu. Tüfekten çıkan saçmanın isabet etmesi ile kanlar içinde kalan köpek, hayvanseverlerin yardımı ile veteriner Ahmet Kurt Kliniği’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Köpeğe ateş eden ve adının T.K. olduğu öğrenilen kişi, “Bunu nasıl yaptım bilmiyorum, amacım korkutmaktı ama saçmanın kalbine geldiğini öğrendiğimde çok pişman oldum, çok üzgünüm” dedi.

İki köpeğin de yaşam mücadelesi verdiğini belirten Veteriner Hekim Erkan Sözbilen, “Sevilen ve kimseye zararları olmayan iki sokak köpeği ne yazık ki ihmalkar ve sorumsuz insanların kurbanı oldu, ikisi de yaşam mücadelesi veriyor” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial