Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NUN KURSLARI, OYUNLARI İLE MART AYI PROGRAMI

BODRUM BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NUN KURSLARI, OYUNLARI İLE MART AYI PROGRAMI

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu,  yoğun talep  üzerine üçüncü dönem tiyatro atölye çalışmalarına  başlıyor.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Haftası’nda ikinci yaşını dolduracak olan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2018 yılı yaz sezonunda ilk tiyatro atölye çalışmalarına başlamıştı. 2020 yılı ocak/şubat döneminin ardından, gelen istekler doğrultusunda mart/nisan atölye çalışmalarının duyurusunu yaptı. Çalışmalar 16 Mart Pazartesi  günü başlıyor.

 

 

‘NAFİLE DÜNYA’ 13 MART 2020 CUMA AKŞAMI  HERODOT’TA 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri ‘Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’ adlı oyununu tekrar Bodrumlular ile buluşturuyor. 2019 kış sezonunda çok kısa bir süre sahnelenen oyun, 2020 yaz sezonunda turnelere gitmeden önce Bodrumlular ile 13 Mart 2020 Cuma Akşamı Saat: 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde buluşuyor.
B.B.Ş.T. Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in sahneye koyduğu oyunda; Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Barış Hayta rol alıyor.

 

BATAKHANE GÜZELİ 27 MART 2020 CUMA AKŞAMI HERODOT’TA 

2019 Ağustos ayında yaklaşık 3500 kişi ile Bodrum Antik Tiyatro’da prömiyerini yapan ve her defasında kapalı gişe oynayan Batakhane Güzeli, 27 Mart Cuma Akşamı Cuma Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde yeniden seyircisiyle buluşuyor. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk müzikal oyunu “Batakhane Güzeli”ni ErmanCanatan yazdı. Tiyatronun ünlü oyuncusu Erdal Cindoruk’un yönettiği oyun, Yeşilçam Sineması’ndan esinlenerek izleyiciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrika” dolu bir müzikal keyfi yaşatıyor.
Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunda, Esas kız Gülperi’yi Cansın Yunt ve Esas oğlan Aksaraylı Halil’i Oğulcan Çelik canlandırıyor. Oyunda tiyatronun daimi kadrosundan; Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-ZibaTürk Ateş’in yanı sıra, Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Fazıl Çelikel, Filiz Çoktezcanlı, İncifer Köse ve Taha Aşıcı ile çocuk oyuncu Kumru Cindoruk da oyunları ve dansları ile yer alıyor.
DEKOR: Kader-Serkan Aktü KOSTÜM: Dittomama Ses: Murat Uzun Işık: Hakan Özipek MÜZİK: Deniz Doğançay

HARİKALAR MUTFAĞI 08/22 MART 2020 PAZAR GÜNÜ NUROL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun müzikal tadındaki çocuk oyunu “Harikalar Mutfağı” 08 ve 22 Mart Pazar Günü Saat: 14.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde (Oasis AVM) izlenecek bu eğlenceli müzikli çocuk oyununda; hikayenin kahramanları olan aşçılar Gümüşkepçe ve Kırıkçatal’ı bir takım sorunların arasında izliyoruz. Sahibi olduğu Çocuk Evleri için en güzel yemekleri yapacak aşçıyı arayan Bayan Gülücük’ün gelişiyle işler karışıyor. Bilmiş fare Kazmadiş ile saf kedi Yorgunpençe’nin maceraları da tam bir çizgi film havasında sergileniyor.
Haluk Işık ve Ege Işık’ın yazdığı TOBAV ödüllü Harikalar Mutfağı’nın yönetmeni Duygu Cindoruk. Oyuncular: Yerkan Kahraman, Oğulcan Çelik, Cansın Yunt, Ziba Türk Ateş, Sertaç Aydın, Taha Aşıcı ve Kumru Cindoruk. Müzik Deniz Doğançay, Kostümler Ditto Mama, Dekor ve Afiş tasarımını Kader Aktü – Serkan Aktü, Işık Murat Uzun, Efekt ve Seste İncifer Köse.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial