Anasayfa » Güncel » KAMPANA SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÇALDI

KAMPANA SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÇALDI

The Bodrum Cup’un  32.yılında  pandemi koşulları nedeni ile yelkenciler yarışarak değil, sağlık çalışanlarını  alkışlayarak bir araya geldiler.

Geçmiş yılların şampiyonlarının STS Bodrum Okul Gemisi’nde buluştuğu temsili seyir öncesi, otuz bir yılın şampiyonları ve organizasyon komitesi tarafından pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları için  denize çelenk bırakıldı ve yarışların yapılmadığı geleneksel turnuvanın kampanası sağlık çalışanları tarafından çalındı. STS Okul gemisine Dragonfly, Gora, Elele ve Grandi tekneleri eşlik etti.

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras ise, 32’nci organizasyonun tarihte unutulmazlar arasında yerini alacağını ifade ederek şunları söyledi:

“İnsanlık olarak ne yazık ki oldukça zor günlerden geçiyoruz. Bu olağanüstü günlerin en büyük mücadelesini veren sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Buradan bir kez daha bizler için hayatını feda eden kahramanlarımızı büyük bir minnet, saygı ve rahmetle anıyorum. Mücadelesi devam eden kahramanlarımıza ise sosyal mesafe kuralına özen göstererek destek vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda bu yıl yelken festivalini düzenlememe kararı aldık. The Bodrum Cup ailesi olarak bugüne kadar yatçılık ve denizcilik sektörünü ülkemizin hak ettiği seviyeye çıkarmak için çalıştık. Geldiğimiz noktada, milyonlarca kişiye ulaşan bir festivale dönüştük. Önümüzdeki yıl, aynı coşkuyla tekrar bir araya geleceğimizi ümit ediyorum” dedi.

Her sene The Bodrum Cup’ta yarışan yatlarda dalgalanacak yarış bayraklarını kendi elleriyle boyayan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın özel öğrencileri, bu yıl anma seyri için geçtiğimiz 31 yılın şampiyonlarının bayraklarını yine rengarenk boyadılar. Seyre katılan özel gençler, dalgalanan bayraklarını bir kez daha izlediler.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial