Anasayfa » Güncel » KENT KONSEYİNE İLK BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASI ARİF YILMAZ’DAN GELDİ

KENT KONSEYİNE İLK BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASI ARİF YILMAZ’DAN GELDİ

Bodrum Kent Konseyi’nin 24 Mayıs’da yapılacak seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu ilk açıklayan, Cankurtarma ve Su Sporları Derneği Başkanı Arif Yılmaz oldu.

24 Mayıs 2019 Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Konferans salonunda gerçekleşecek olan Bodrum Kent Konseyi seçimli Olağan Genel Kuruluna iki gün kala, başkanlığa aday olduğunu basın toplantısı ile açıklayan Arif Yılmaz, neden şimdi aday olduğu ile ilgili soruya “Şu anda “mış” gibi yapanların çoğaldığını gördük. Gerçek fikirleri farklı olsa da bunu dile getiremeyen, yapıyormuş gibi görünenler olduğunu gördüm. Bizim öyle bir çalışma şeklimiz yok. Doğru bildiğimiz ne varsa ilkeler doğrultusunda savurunuz” diyerek cevap verdi.

Arif Yılmaz basın açıklamasında, kendini şu sözlerle anlattı:
“Bir deniz emekçisi, bir kaptan ve daha da önemlisi yaşadığı çevreyi, dünyayı önemseyen bir insan olarak, nerede yaşadığımın ve bu yüzden ne kadar şanslı olduğumun bilincindeyim.

Benim gibi birçok insana bu şansı tanıyan, bu güzellikleri bu günlere taşımayı ellerinden geldiğince başarmış, bu coğrafyanın hoşgörülü, barışçı ve güzel insanlarının gelecek nesillerine de bu şansı verebilmek, yaşadığım coğrafyaya bir nebze borcumu ödeyebilmek için hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım.

57 yıllık hayatımın 28 senesi dernek ve odalarda yönetici, platformlarda aktivist,organizasyonlarda gönüllü saha elemanı olarak geçti. Bunun en yakın şahidi siz değerli basın mensuplarısınız.

Bugün yaşam haklarımız ve alanlarımız kuşatma altında, her gün bir parçamız eksiliyor; hemşerilik bilincimiz kasıtlı şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim adımıza planlar yaparken bize soruyor, bizi dinliyormuş gibi yapıyorlar.

İşte şimdi bugüne kadar yapılmış tüm iyi ve doğru kararlarla tavırları ve düşünceleri, eylemleri yanıma alarak; bizi dinliyormuş gibi yapanlara cevap verebilecek, ortak aklı ortaya koyabilecek, çoğunlukçu değil çoğulcu olabilecek; yerel düzeyde katılımcı demokrasiyi yaygınlaştıracak, uzlaşmacı bir Kent Konseyi için başkanlığa adayım.

Hedefim, öncelikle:

Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldıracak,etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını sağlamak,

Aynı coğrafyayı paylaştığımız canlıları yok saymayan; hayvan dostu politikalar geliştirmek,doğanın haklarının da farkındalığıyla birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmak,

Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak; kültür-sanat ve estetiğe öncelik veren politikalar geliştirmek,

Sürdürülebilir kalkınma anlayışına dayalı kentin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı programları desteklemek,

Hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,

Her yaş gurubunu kapsayacak şekilde, sporu yaşamın ve kentin tüm alanlarına yayacak projeler geliştirmektir.

Bodrumla ilgili temel strateji ve faaliyet planlarını belirlerken Yürütme Kuruluna seçilecek arkadaşlarımla birlikte bir ekip çalışması yaparak, ortak aklın belirleyeceği ilkeler ve planlar doğrultusunda, toplum vicdanını yansıtacak tüm bu çalışmaları sadece üretmekle kalmayacak,seçilmiş yerel yönetimle birlikte,ortak çalışma zemininde, gerçekleşebilmesi için takipçisi olacağız.

Saygılarımla,

Arif YILMAZ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial