Anasayfa » Kültür - Sanat » KİTAPLARIN HAYATIMIZDAKİ ETKİSİ “NOT”UN GALASINDA …

KİTAPLARIN HAYATIMIZDAKİ ETKİSİ “NOT”UN GALASINDA …

“NOT” Kısa Film Galası önce İstanbul, sonrasında Bodrum’da izleyici ile buluşacak!” Edebiyat dünyasından tanıdığımız Cezmi Ersöz, bu kez kitaplarından çok oyunculuğu ile kendinden söz ettirecek. Film 13 Temmuz Çarşamba 19:00’de Cinemarine Oasis’te gösterimde.

Yönetmenliğini Serkan Turaç’ın yaptığı NOT isimli kısa film 28 Haziran 2016 saat 20.30’da Beyoğlu Yeşilçam Sinemasında izleyiciyle buluşacak. Filmin başrollerini Cezmi Ersöz ile Gülbin Yeşil paylaşıyor. Filmin görüntü yönetmeni ise Bedri Fırat Koçak.

Film, kitapların insan hayatına etkisi, insanın o hep aradığı, peşine düştüğü geçmiş mutlulukların tesadüfler eseri bir dizi Not’la Özlem’i(Gülbin Yeşil) arayışına kavuşturuşunun hikâyesini anlatıyor. Belki de hiç unutamadığı çocukluk aşkı (Cezmi Ersöz, Yazar) onu kitapları ile kendine çağırıyor…

Film anlatım dili ile izleyiciye görsel bir sunum vadederken, müzikleri ile de dikkat çekiyor. Zira filmin Müzikleri; “Ayrılık da sevdaya dair” adlı unutulmaz şarkısı ile Vedat Sakman ve son albümünden “Ah o His” adlı şarkısı ile Feridun Düzağaç’a ait.

Filmde; Cezmi Ersöz’ün Şizofren Aşka Mektuplar kitabından da sözlü alıntılar yer almakta.

Canon Türkiye’nin destekleriyle, çekimleri Bodrum ve İstanbul’da gerçekleşen filmin süresi 15 dakika. 28 Haziran’da Beyoğlu Yeşilçam sinemasında ilk gösterimi yapacak olan film, Bodrum’da da 13 Temmuz da izleyici ile buluşacak…

Filmin galasında, oyuncularla ve ekip ile söyleşi imkanın yanı sıra kamera arkası görüntülerinde izleme şansına sahip olacaksınız.

cezmi ersöz

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial