Anasayfa » Politika » ONÜÇ YIL ve YÜZ DURUŞMA GERİDE KALDI

ONÜÇ YIL ve YÜZ DURUŞMA GERİDE KALDI

Gazeteci, yazar Hrant Dink katledilişinin 13. yılında, 19 Ocak Pazar Günü Heredot Kültür Merkezi’nde söyleşi ile anılıyor. 

Agos Gazetesi‘nin kurucusu ve ölümünden önceki genel yayın yönetmeni olan Hrant Dink, gazetesinin İstanbul Şişli Halaskârgazi Caddesi üzerindeki binası önünde 19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetmişti. Geçen süre içinde 100 dava görüldü. Türkiye genelinde paneller ve söyleşilerle anılacak olan Dink için arkadaşları ““13 yıl -100 duruşma geride kaldı/Hrant İçin Adalet İçin Mücadeleye Devam” diyorlar. Fikir, düşünce ve insan hakları konulu bir çok ödülün sahibi olan, barış için mücadele eden Dink, Türkiye’de 1909 yılından bu yana suikast sonucu öldürülen 62. gazeteci.

“Bodrum’daki arkadaşları” olarak kendilerini tanımlayan bir grup , Avukat ERGiN CiNMEN’in sunumuyla, konuşmacılar SiLVA ÖZYERLİ ( Yazar)  Prof. Dr. TAYFUN ATAY’ın  ( Antropolog, Yazar)katılımı ile, 10 Ocak Pazar Günü Saat 14.00’de Herodot Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda “Özlüyoruz Ahparig” diyerek bir araya geliyorlar.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial