Anasayfa » Politika » 10 EKİM ANKARA KATLİAMI ANILDI

10 EKİM ANKARA KATLİAMI ANILDI

2015  10 Ekim’de Ankara Garı’nın önünde yaşanan katliamı anmak için bugün saat 18.00 de, Bodrum Barış Meydanı’nda toplanan TMMOB, KESK, DİSK, TBB ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Katliamda yaşamlarını yitiren 101 kişinin anısına saygı duruşu yapıldı. Anma törenine CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen,  HDP Bodrum İlçe Eş Başkanı Fulya Erdoğan ile Eğitim-Sen Bodrum üyeleri de katıldı. Basın açıklamasını TMMOB Bodrum İKK sekreteri Şahabettin Doğan yaptı.

Yaşanan katliamı unutmadık ve affetmeyeceğiz diyen Doğan ” Geride bıraktığımız bir yılı yasımızla, isyanımızla, öfkemizle ve yaşamını yitiren yoldaşlarımızı anarak geçirdik. Öfkemiz dinmedi, acımız hafiflemedi. Sorumlular hesap vermedi, failler hala belli/belirsiz.

10 Ekim Katliamı emek, demokrasi ve barış mücadelemizde artık bir dönüm noktasıdır. Geleceğimizi belirleyecek bir nitelik taşımaktadır. 10 Ekim katliamına ilişkin tarihi nitelikte bir hukuki ve siyasi mücadele yürütecek bir yandan da diğer saldırılara ilişkin davaların takipçisi olacağız. Gerçekler açığa çıkarılıp katiller hesap verinceye kadar bu davanın peşini bırakmayacağız. Bizleri kanla, bombalarla susturmak, korkutmak, uslandırmak ve terbiye etmek isteyenlerden hesap soruncaya, bu katliamın arkasındaki bütün karanlık ilişkiler açığa çıkarılıncaya kadar bir an olsun durmayacağız.

Adalet talebimiz aynı zamanda bir yüzleşme ve hesaplaşma talebidir.

Bizler, savaşın tam ortasında emek, barış, demokrasi dediğimiz için bize bir bedel ödetildi. Barış ve demokrasi için bedeli ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz. Barış karanfillerimize bunun sözünü bir kez daha veriyor, 101 yoldaşımızı, canımızı özlemle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

anma-jpg2

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.