Anasayfa » Spor » 10 ÜLKEDEN 600 SPORCU KOŞTU

10 ÜLKEDEN 600 SPORCU KOŞTU

Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen  “Bodrun Ultra Maratonu”, 26.11.2016 Cumartesi günü (bugün) 10 ülke, 28 ilden 600’e yakın yetişkin ile 50 civarı çeşitli yaş gruplarından çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

Bodrum Belediye Meydanı’ndan start verilen ve 50, 23, 10 km’lik üç farklı parkurda koşulan BodRUN Ultra Maratonu’nun 50 km’lik etabı saat 07.00’de, 23 ve 10 km’lik etapları ise saat 10.00’da başladı.

Maratonda ayrıca çocuklara atletizmi sevdirmek amacıyla saat 09.00’da 500 metrelik bir koşu düzenlendi. Koşu öncesi ısınma hareketleri yapan çocuklar, koşu sonrasında ise rahatlama hareketleri ve danslarıyla yarışa renk kattı. “1” göğüs numarasıyla yarışan çocukların tümü koşu sonrasında kürsüye çıkarak hediyelerini aldı.

“Spor, bir yaşam tarzıdır”

Sporun bir yaşam tarzı olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “10 ülkeden 600’e yakın sporcumuzun katılımıyla güzel bir Bodrum sabahında start verdik. Bu etkinlik aynı zamanda spora teşvik amacı da güdüyor. 18 yıllık Belediye Başkanlığım sürecinde üç konu benim için çok hassastı: Eğitim, sağlık ve spor. Bugün de baktığımızda Bodrum’da spor adına bir çok başarıya imza atıyoruz; ama esasında sporla turizmi birleştirdiğimiz zaman her şey çok daha güzel oluyor. Kasım ayının sonlarına yaklaştığımız bu günde, 600 sporcunun Bodrum’da hem yarışması hem koşarak Bodrum’un güzelliklerini görmesi, aynı zamanda ülkelerine döndüklerinde Bodrum’un güzelliklerini anlatarak bizler için turizm elçisi olması çok önemli. O yüzden bu organizasyonda emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Sporun bir yaşam tarzı olduğunu asla unutmadan herkesi spora davet ediyorum.” dedi.

Unlimited Academy’nin koordinasyonunu üstlendiği BodRUN Ultra Maratonu’na; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atletizm Federasyonu, Marina Vista Hotel, Suunto, AKUT, Bahçeşehir Okulları ve Milta Marina da destek verdi.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.