Anasayfa » Kültür - Sanat » ‘2 YAKA YARIM AŞK’ KISA FİLMİ OASİS’T

‘2 YAKA YARIM AŞK’ KISA FİLMİ OASİS’T

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi ve Bodrum Giritliler Derneği işbirliği ile ‘2 Yaka Yarım Aşk’ kısa filmi, Bodrum’da izleyicisiyle buluşacak.

Antalya Film Festivali ve 20. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali’nde gösterilen, 5. Antakya Film Festivali’nde jüri özel ödülü alan, 16. Uluslararası Dhaka Film Festivali Kadın Filmleri ve 12. River Film Festivali’ne yarışma filmi olarak seçilen ‘2 Yaka Yarım Aşk’ kısa filminin Bodrum gösterimi, Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yönetmenliğini Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun yaptığı, başrollerini Selda Alkor, Sezai Aydın, Zafer Kayaokay, Aylin Kumbaracıoğlu, Deniz Doğa Tegün, Selin Üşar, İbrahim Raci Öksüz ve Yağmur Damcıoğlu Namak’ın paylaştığı filmde, 1924 yılında Selanik’ten göç eden 16 yaşındaki Ali’nin anneannesi ve teyzesi ile geldikleri İzmir Karaburun’da yaşadıkları acılar konu alınarak, Ali’nin yarım kalan aşkı anlatılıyor.

Yönetmen, film hakkındaki görüşlerini “…Bu proje, benim için sadece bir kısa film yapmanın ötesinde, bir gencin dünyasından, göçün yarattığı ağır travmayı anlatmaya çalıştım. Yıllarca bana anlatılanları başkalarına anlatmayı, bir anlamda kendimi mecbur hissettim. Çünkü bu insanlar, hasretliklerini anlatamadılar. Geldikleri yerlerde komşuları vardı, sevdikleri, yaşanmışlıkları vardı. Tarihleri, kültürleri ve nihayetinde mezarları vardı. Kadınlar, bu anlatmadıkları anılarını çeyiz sandıklarında, erkekler de sigaranın dumanında mı gizlediler…” şeklinde yorumluyor.

27 Nisan 2018 Cuma günü, Oasis Cinemarine Sinemaları 1. Salon’da, saat 19.00’daki ücretsiz film gösteriminin ardından, yönetmen ve katılımcı oyuncular ile birlikte söyleşi gerçekleşecek.

burdur escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.