Anasayfa » Politika » 48 PLAKALI MUĞLA’NIN YATAĞAN İLÇESİNDE, 48 YILLIK CHPLİ BELEDİYE AK PARTİ’YE GEÇTİ

48 PLAKALI MUĞLA’NIN YATAĞAN İLÇESİNDE, 48 YILLIK CHPLİ BELEDİYE AK PARTİ’YE GEÇTİ

AK Parti  yerel seçimlerde Muğla’da sahip olduğu Kavaklıdere, Köyceğiz ve Seydikemer İlçelerine, CHP’den aldığı Yatağan, Ula ve Dalaman‘ı da ekledi. Böylece Muğla’nın 13 İlçesinin altısı AK Parti, biri MHP, altısı CHPli belediye başkanı  olarak kesinleşti. Bunlardan en ilginç olanı ise, 48 yıldır CHP’de olan Yatağan Belediyesi idi.

 

Muğla’nın trafik plaka kodu olan 48 ile Yatağan ilçesinde 48 yıldır iktidarda olan CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı tarafından devrildi. AK Parti ve MHP’nin aday gösterdiği AK Parti eski ilçe başkanı Mustafa Toksöz seçimi yüzde 51,9 gibi oy oranı ile kazandı…

1999 seçimlerinde göreve gelen CHP’li Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 20 yıl görev yaptığı Belediye Başkanlığı döneminin ardından partisi tarafından aday gösterilmedi.

Haşmet Işık’ın yerine Av. Ve eski Milli Hakem Halil Arslan aday gösterildi. Cumhur İttifakı da aday olarak 2014 yerel seçimlerinde seçimi az bir farkla kaybeden Mustafa Toksöz’ü tekrar aday gösterdi.

31 Mart yerel seçimlerinde 2014 seçimlerindeki gibi başa baş bir oy oranının çıkması beklenirken, Cumhur ittifakı adayı Mustafa Toksöz CHP’li aday Halil Arslan’ı fark atarak seçimi kazandı. Mustafa Toksöz seçmenin 31 bin 689 geçerli oyun yüzde 51,9’u olan 16 bin 450’sini aldı. Rakibi Halil Arslan ise yüzde 41,02 ile 12 bin 998 oyda kaldı.

Muğla’nın trafik plaka kodu olan 48 yıldır Yatağan’da iktidarda olan CHP, 40 yıl sonra Cumhur İttifakına geçti. Bugün Yatağan İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve meclis üyeleri, geçen dönem Belediye Başkanı Haşmet Işık tarafından Belediyede girişinde karşılandı. Yatağan Belediye Başkanı Toksöz’ü yeni dönemde AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İl Başkanı Kadem Mete, Yatağan AK Parti ve MHP İlçe Başkanları yalnız bırakmadı.

Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan’ı Ak Belediyecilik ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yatağan bir işçi kenti olmanın ötesinde bir turizm kenti de olabilir. Yatağan halkı bize 5 yıllık bir görev tevdi etti. Biz de bu 5 yılımızı Yatağan’a hizmet için harcayacağız. Oy veren vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: güneyege ve günaydınmilas
muş escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.