Anasayfa » Çevre » AĞAÇLARINA SAHİP ÇIKIP, KESİMİ DURDULAR
?

AĞAÇLARINA SAHİP ÇIKIP, KESİMİ DURDULAR

Milas’a bağlı İkizköy – Akbelen Mevkiinde ormandaki ağaçları kesmek üzere gelen Milas Orman İşletmesine bağlı ekibin başlattığı ağaç kesimi, İkizköylüler ve Muğla Çevre Platformu üyelerinin direnci ile durduruldu.

Zehir saçan Termik santral çevresindeki doğayı katletmeye devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, bugün” gençleştirme yapıyoruz” diyerek Yeniköy Termik Santrali Kömür yatakları için Milas Akbelen Mevkisinde 14 ağaç kesildi. Söz konusu alan daha önce maden sahası ilan edilmiş olup ve yaklaşık 60 hektar orman da ağaçlar kesilmek üzere işaretlenmişti. Konuya dikkat çekmek içim MUÇEP 20 Eylül’de İklim Grevi ekinliğini bu alanda gerçekleştirmişti. Etkinlikte ormana komşu köylerin köylüleri ormanı kestirmek istemediklerini çok net ifade etmişler ve ne pahasına olursa olsun ormanı koruyacaklarını kararlı bir şekilde ortaya koymuşlardı.

Bugün orman yetkililerinin başlattığı kesim faaliyetine köylüler hızla müdahele ederek,ilerlemeden durdurdular. Köylüler şimdi dilekçeler vererek kesim işleminin tamamen iptalini istiyorlar.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.