Anasayfa » Politika » AK PARTİ BODRUM YENİ YÖNETİMLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

AK PARTİ BODRUM YENİ YÖNETİMLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

Bodrum Ak Parti İlçe Teşkilatı Ocak Ayı İlçe Danışma Toplantısını Oasis Nurol Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantıya, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile il kadın kolları başkanı ÜmmühanToksöz, Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatoş Eraslan, ilçe gençlik kolları başkanı Burak Gödekmerdan ile çok sayıda partili katıldı.
Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşu İstiklal Marşı ‘nın ardından konuşmacılar birlik mesajı verirken , 10 Şubat’ta da Başbakan Binalı Yıldırım’ın katılımıyla Muğla İl Kongresi’nin yapılacağı hatırlatıldı.

Toplantıda konuşan Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen 10 Aralık’tayapılan kongrenin ardından tüm üyeleriyle birlikte enerjilerini genel ve yerel seçimler için çalışarak haryacacaklarını söyledi. Ak Parti’yi Bodrum’da 2019 Yerel, Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlayacaklarını kaydeden Özmen, Bodrum ilçe teşkilatı olarak yönetme, nitelikli teşkilat ve yerel siyaset üretme konusunda sorun yaşadıklarını anlattı.

Bodrum’un Türkiye’nin misafir odası olduğunu ve bu odanın dağınık, kirli ve küflü göründüğünü savunan Özmen, planlı ve örgütlü bir turizm yapılmadığını, çarpık yapılaşma, yetersiz arıtma, tıkanan trafik gibi sorunlarla boğuşan Bodrum’un ‘ağlayan bir Bodrum’ olduğunu söyledi. Özmen, Bodrum’da birkaç projeyi önümüzdeki dönemde hayata geçirmek için stk’larla işbirliği yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Konuşma yapan İl Başkanı Kadem Mete ise 10 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Muğla İl Kongresi’nin yapılacağını belirterek, “Ben adayım. Şu ana kadar öyle. Başka bir aday da var mı bilmiyorum. Kongreler bittikten sonra önümüzde tek bir hedef var, o da 2019 yerel seçimleri. Tek bir rakip var, karşımızdaki muhalefet partileri. Biz artık birbirimizle didişecek dönemi geride bırakmalıyız. Muğla’daki her seçimde ikili listeler çıktı ama hamdolsun bize yakışır şekilde kongreler oldu. Kongre bittikten sonra arkadaşlar sarıldılar, öpüştüler. AK Partililere yakışır şekilde delege gitti, oyunu kullandı. Asla CHP’lilerin kongrelerinde olduğu gibi birbirine hakaret, kavga ve gürültü olmadı. İnşallah il kongremizi de kazasız belasız atlattıktan sonra artık önümüze bakacağız. Türkiye’de 980 tane ilçe var, AK Parti çoğuna sahip zaten. Asıl mesele Bodrum’u, AK Parti’ye hediye etmek değil. AK Parti belediyeciliğini Bodrum’a hediye etmek. Hedefimizin bu olması lazım. Bu Bodrum’a yapabileceğiniz en iyi hizmet. Siz çalışarak Bodrum’da, AK Parti’yi iktidara getireceksiniz, gerisine karışmayacaksınız. Çünkü AK Parti belediyeciliği ve AK Parti’nin buraya yapmak istediği, fakat yerel imkanlara takılarak yapamadığı hizmetlerin yapılmasının önünü açacaksınız” dedi.

Kaynak: Bodrumageldik

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.