Anasayfa » Çevre » AK PARTİ DE ÇEVRECİLERE İHTİYAÇ DUYDU…

AK PARTİ DE ÇEVRECİLERE İHTİYAÇ DUYDU…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce Bodrum’a  bağlı Mumcular Mahallesi’ne yapılması planlanan katı atık düzenli depolama tesisi için, bölgede ağaçların kesileceğini ve çevre kirliliğinin oluşacağını öne sürerek karşı çıkan bir grup yöre halkına, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de destek verdi.

Fotoğraflar: Selda Öztürk/www.bodrumageldik.com

Mahalle muhtarının daveti üzerine geldiklerini ifade eden Öztürk, “Bize bir takım bilgiler verildi. Burada bir vahşi çöp depolama tesisi yapılıyor. Bu ne demektir? Buradaki bin dönümlük  alanda 4 bin ağaç kesilecek. Bir tane ağaç kesildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede? Artvin‘deki köylümüz köylü de buradakiler değil mi? Çevrede tek bir STK temsilcisinin bile göremiyorum. Mumcular’a TOKİ’yi reva görmeyenlerin, çöp tesisine ses çıkarmıyor olması beni rahatsız ediyor.  Ben her konuda görüş bildiren tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum, çevreci dernekleri buraya davet ediyorum. Lütfen gelsinler, bu vatandaşlarımızın çilesini ve mağduriyetini yerinde tespit etsinler. Ben milletvekili olarak onların yanında durmaya devam edeceğim. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de sesleniyorum, bu tesisi, Muğla genelinde yapacağımız çok fazla alan var. Ağaçlarımızın kesilmeyeceği bir sürü alanımız varken, Mumcular’da TOKİ‘ye tahammül edemeyen milletvekillerini de buraya davet ediyorum. Mumcular’ı çöplüğe layık görüyorlar.”

Konuşmaların ardından vatandaşlar, kesileceği belirtilen çam ağaçlarına sarılarak protesto gösterisinde bulundu. Bu sırada milletvekili Öztürk de bir ağaca sarılarak vatandaşlara destek verdi. Basın açıklaması sırasında bölgede çok sayıda jandarmanın tedbir aldığı gözlendi.

9533750610

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.