Anasayfa » Politika » AK PARTİ GENEL MERKEZİNE RAĞMEN, 19 OYLA KAYBETTİ

AK PARTİ GENEL MERKEZİNE RAĞMEN, 19 OYLA KAYBETTİ

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde ilçe başkanlığına iki adayın çıkmasının eleştirilmesi ve genel merkezin desteklediği adayın  Ömer Özmen olduğu açıklanmasına rağmen, rakip aday Fetan Özbek 19 oyla başkanlığı kaçırdı.

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresinde, 381 delegenin oy kullandı. Ömer Özmen 179, Fetan Özbek 160 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Ömer Özmen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı oldu.

Kongrede konuşan Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, teşkilat olarak hükümetin gücünü Bodrum ve Muğla’da göstermekten aciz olduklarını söyleyerek, “Bizler nasıl daha fazla taraftar kazanacağımızı, nasıl daha başarılı olmamız gerektiğini tartışmak yerine içimizdeki ayrışmayı körükleyen bir anlayışla siyaset yapıyoruz” dedi. Bodrum ve Muğla’da şehir milliyetçiliği yapıldığını savunan Mete, Bodrum İlçe kongresinde iki aday çıkmasını da sert bir dille eleştirdi.

Kadem Mete sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ak Parti’de makam talep edilmez, görev reddedilmez. Partimizde ‘ben varım’ anlayışı kabul gören bir anlayış değildir. Eğer siz haketmişseniz sizi nerede olursanız olun bulurlar. 15 Temmuz’da sokaklarda olmayanların bugün kongre salonlarında görev talep etmeleri kabul edilemez. Kimse bizim aklımızla alay etmesin, hafızamızı yanıltmaya kalkmasın. Bodrum’dan 20 tane ilçe başkan adayı çıktı ama biz bir tane belediye başkanı çıkaramadık. Genel Merkez’imizin ince eleyip sık dokuyarak karar verdiği arakadşımız istişareler sonucunda ilçe başkan adayı olarak belirlendi. Biz onu destekliyoruz. Genel merkez kendisini desteklememiz konusunda talimat verdi. Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş’ın sözlerini size iletiyorum. İkilik yaratmayın. Biz bir arkadaşı belirledik, sahip çıkın dedi. Temayül yoklamasında seçilen Ömer Özmen’e desteğinizi rica ediyorum.”

Mete, “Burası efeler diyarı, herkes tek oynuyor. Her ilçede aday çıkıyor. Her adayı her üyemiz bizim kıymetlimizdir. Kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Bir tek kişiyi küstürecek lükse sahip değiliz. Zaten onun için genel merkezimiz iki aday çıkmasını istemiyor” diye konuştu.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.