Anasayfa » Politika » AK PARTİ İLÇE BAŞKANI “YEREL YÖNETİCİLERLE, MİLLETVEKİLLERİMİZİ, BAKANLARIMIZI BİR ARAYA GETİREMİYORUZ”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI “YEREL YÖNETİCİLERLE, MİLLETVEKİLLERİMİZİ, BAKANLARIMIZI BİR ARAYA GETİREMİYORUZ”

AK Parti Bodrum İlçe Örgütü’nün  daveti ile “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Bodrum’un yerel ve ulusal basın görevlileri kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yapılan  toplantının açılış konuşmasını   AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Yener Çelik yaparak , 2017 yılının tüm basın mensuplarının beklentilerine cevap veren bir yıl olmasını diledi. Katılımları için kendilerine teşekkür etti.

Kahvaltının bitiminde konuşan İlçe Başkanı Macit  Gündoğdu, “10 Yıl önce yaptığım ilçe başkanlığı döneminde görev yapan bazı gazeteci arkadaşların hala aramızda olması mutluluk verici. Herkesin ayrı bir dünya görüşü olduğu gibi sizlerin de değerli ve bizler sizlerin görüşlerine her zaman saygılıyız. Bizler hakkında yaptığınız yine bize göre iyi veya yanlış olduğunu düşündüğümüz bütün haberleriniz değerlidir. Tüm görüşlere saygılıyız. Tabii ki bu saygıyı herkesin göstermesi önemli. Sizlerle birlikte çalışmaktan mutluyuz. Mesleğinizi yaparken elimizden gelen her türlü katkıyı yapacağız Görevlerinizi yaparken toplumun her kesiminde ve coğrafyasında bulunuyorsunuz. Farklı bakış açılarınız bizim zenginliğimizdir ve düşünceleriniz kıymetlidir. Ben bugün sizleri dinlemek istiyorum. Mesleğinizi gerçekleştirirken yaşadıklarınız bizim için önemli” dedi.

Gazetecilerin söz alarak düşüncelerini paylaştığı, sohbet havasında geçen toplantıda Bodrum Gündem Haber sitesinden söz alan Fatih Bozoğlu “Bodrum’da gazetecilik yapmak çok farklı. Bizim buradaki farkımız, meclisteki 4 partinin ilçe başkanlarını yan yana görebilmemiz. Sanırım bu durum sadece Bodrum’da yaşanıyor. Hoşgörülü ve barış sever bir memleket Bodrum. Bu konudaki katkınıza teşekkür ediyorum. Biz gazetecilerin işlerini kolaylaştırıyorsunuz. Sorunlarımız yok değil tabiki. Özellikle Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunlar bizi de olumsuz etkiliyor. Bir yere bağlı olmadan çalışan arkadaşlarımız daha zor durumda. Bu konuda basına hükümetten ekonomik destek sağlayacak yöntemler bulmasını talep ediyoruz. Koyduğunuz katkılara için bizde sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Bodrum Aktif Haber Sitesi adına konuşan Rezzan Şebin de”Bodrum’daki partiler arası hoşgörü ve barış ortamından ötürü ben de çok mutluyum. Ama ülkemde 147 gazeteci hala tutuklu olarak yargılanıyorsa, bu mutluluğuma elbette gölge düşüyor. Umarım en kısa zamanda bu sorunlar aşılır” dedi.

Bir süre önce cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesi ile tutuklanmasının ardından tahliye olan Bodrumca Haber Sitesi’nden köşe yazarı  Ayhan Karahan ise “Bizler insan odaklı işler yapıyoruz. Bu işlerde kötü insan olmaz düşüncesindeyim.” Dedi.

Gazetecilerin Bodrum’da yaşanan yol, hastane, imar gibi sorunları dile getirmesi üzerine. bası mensuplarına teşekkür eden Başkan Gündoğdu “Basın mensubu arkadaşlarla konuştuğumuz, paylaştığımız her konu bizlerin işini daha iyi yapmamıza neden oluyor. Yazdığınız çizdiğiniz her şey bizim için önemli. Ancak, bilmenizi isterim ki, geçmiş dönem ilçe başkanlığımda da, şimdi de ciddi bir sıkıntı yaşıyorum. Yerel yönetimle, belediye başkanlarımız ile iktidar partimizin milletvekillerini, bakanlarını maalesef bir araya getiremiyoruz. O zaman da sorunların çözümünde yetersiz kalıyor ya da gecikmeler yaşıyoruz.” diyerek, sıkıntılarını dile getirdi.

Konacık Develi Cafe&Restoran’da yapılan toplantıya, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Yener Çelik, Ömer Özmen, Yalçın Akdaş, Erhan Ünaldı, Cumhur Kısa, Mehmet Tire, Mehmet Akbaba, Ahmet Özkan katıldı.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.