Anasayfa » Politika » AK PARTİ “SİT İRDELEMESİNİ MASAYA YATIRDIK”

AK PARTİ “SİT İRDELEMESİNİ MASAYA YATIRDIK”

Bodrum Ak Parti yönetimi ve partililer  Bodrum’un sit ve trafik problemini tartıştı.

Her hafta Bodrum Yarımadası’nın farklı mahallelerinde yapacakları toplantılarla Bodrum’un sorunlarının çözüm ortağı olacaklarını ifade eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu, “Bu haftaki ilk toplantımızı Konacık Mahallesi’nde gerçekleştirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı SİT alanlarının yeniden değerlendirmesi sonucu oluşan haritalar, Bodrum’un en sıcak konusu. SİT irdelemesi çalışmasını üyelerimizden Yüksek Şehir Plancısı Emre Saraçbaşı ile yine Bodrum’un müzmin problemlerinden trafik konusunu da ciddi bir araştırmaya imza atmış olan Mimar Adem Güner’le masaya yatırdık. Önce Bodrum’un problemleri hakkında doğru bilgilere sahip olacağız ki, doğru çözümlerin parçası hatta kendisi olalım” dedi.

Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerin  SİT irdelemesiyle ilgili sorulara cevap veren Emre Saraçbaşı “İmar Planları’ alenidir. Bu konularda yapılan her çalışma toplumun gözü önünde gerçekleşir. Haritaları düzenleyen bilimsel kurulun gözünden kaçırdığı konulara hem genel olarak hem de lokal olarak tespit ve önerilerde bulunmalıyız. Oluşan haritanın en doğru şekilde hayat bulması ve geleceğimizi ilgilendirdiği gerçeğinden hareket ederek, ‘insan, doğa ve ihtiyaçlar’ dahlinde en doğru çözümler üretip, lokal-genel değişikliklerin yapılmasına katkı sağlamalıyız” dedi.

ak-parti-bilgilendirmetoplanti-5Toplantının ikinci bölümünde Bodrum’un özellikle yaz aylarında yaşadığı trafik problemiyle ilgili yaptığı çalışmayı sunan Adem Güner “Bu proje 4,5 yıl yapılan takip sonucu oluştu. 2015 yılının Haziran ayında tamamladığım bu projeyi Muğla Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı, İzmir Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, ve Bodrum Kaymakamlığı’nı içeren birçok kurumda sundum ve sunmaya da devam ediyorum. Sonuncusu AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı oldu” dedi.

Bodrum’da hizmet veren firmaların  ve yaşayanların trafik probleminden ötürü her yıl zamandan ve akaryakıttan %30-40 zarar ettiğini ifade eden Güner, “Bu projenin maliyeti 150-200 bin Lira, uygulama süresi de 7-10 gün. Proje uygulama sırasında trafik kesinlikle olumsuz etkilenmeyecek. Bu en kısa sürede uygulanabilecek çözüm. Tabi ki makro çözüm önerilerine de ihtiyaç var. Çözümü Ankara’dan beklemek yerine, çözümü Ankara’ya ulaştırmak gerekir” dedi.

ak-parti-bilgilendirmetoplanti-6

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.