Anasayfa » Çevre » AK PARTİLİ VEKİL ÖZTÜRK “KİSSEBÜKÜ, KARAADA, ADABOĞAZI, MAVİ YOLCULUK KORUNACAKTIR”

AK PARTİLİ VEKİL ÖZTÜRK “KİSSEBÜKÜ, KARAADA, ADABOĞAZI, MAVİ YOLCULUK KORUNACAKTIR”

Ak Parti Bodrum ilçe danışma toplantısına katılan Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, son günlerde gündemde olan  Doğal Sit Alanları, Katı Atık Depolama, Devlet Hastanesi  ve Bodrum’un suyu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Muğla Milletvekili konuşmasına Bodrum’a suyu 2007 yılında Mumcuların dağlarından kendilerinin getirdiğini, o günlerde turizmin göz bebeği Bodrum’daki otellerin bile sularını tankerlerle temin ettiklerini anlattı. Öztürk, dört ay önce yer tahsisi yapılarak, ihalesi tamamlanan ve inşaat faaliyetlerine  başlanan yeni Devlet Hastanesi için de “Sağlık Bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bütün bakanlarımız, Başbakanımız Bodrum’u çok önemsiyorlar. Hizmet taleplerimizi çok önemseyip, hayata geçiriyorlar. Türkiye’nin Cenevresi gözüyle bakıyorlar. Ama, medyaya bakıyorum, bunları anlatanları görmüyorum” dedi.

“BODRUMLU NE İSTİYORSA, ONU YAPACAĞIZ”

Öztürk, konuşmasının devamında son günlerde gündemde olan doğal sit alanlarının yeniden değerlendirilmesi ile ilgili olarak da” Bunu herkes böyle bilsin ki, Bodrum ne istiyorsa ona talibim. Geçtiğimiz hafta Bodrum Kent Konseyi Ankara’da bizi ziyaret etti. İlk defa en azından iktidar Partisi’ni bu konuda konuşmaya layık gördü veya  gerek duydu. Bu bir ilktir. Kent Konseyi Başkanı’na teşekkür ediyorum. Bugüne kadar koordinasyon boşluğu olmuş, haksızlık edilmiş ama Bodrum Bir Tane ve  elden gidiyor dediler. Yeşiliyle doğasıyla, denizi ile elden gitmesin. Özellikle mavi yolculuk için çok önemli olan, Kisebükü Koyu, Karaada, Adaboğazı gibi yerlere inşaat yapılmasın. Sadece şimdi değil, yıllardır aynı görüşteyim ben de.  Biz kesinlikle Bodrum halkı ne düşünüyorsa aynısını düşünüyoruz. Bu alanların korunması, özellikle yat turizmi açısından mavi yolculuk için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Biz bir tane inşaat ruhsatı kesmedik Bodrum’da. Bütün Bodrum halkı ile beraberiz. Herkes bizi doğru anlasın, siyaset yapmaya çalışmasınlar. Biz onlar gibi yapmayacağız, bir yıldan beri 7 bin tane ağaç kesilmesin diye Mumcular’da uğraşıyorum. Kıymayın dedim, ağaç kesmeyin, altından arkeolojik değerler çıkacak dedim.  1000 tane ağaç kesildi. TOKİ’de için eylem yaptılar sahilde ama Mumcular’ı Bodrum’un çöplüğüne layık gördüler. Bizim ne Bodrum’la ne de Bodrumlu ile hiçbir derdimiz yok, tersine Bodrum’un değerleri ne ise Bodrumlu ne istiyorsa, biz de ona talibiz, hayata geçirmeye çalışacağız .Türk basınının da gözünün üzerinde olduğu Bodrum’da bu konunun iyi bilinmesini istiyoruz. Doğal Sitlerle ilgili bodrumlularla aynı görüşteyiz.” dedi.

 

 

B

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.