Anasayfa » Ekonomi » AKDENİZ TURİZMİ BÜYÜK DENİZ ÖDÜLÜ’NÜ BAŞBAKANDAN ALDI

AKDENİZ TURİZMİ BÜYÜK DENİZ ÖDÜLÜ’NÜ BAŞBAKANDAN ALDI

Malta‘daki Akdeniz Turizm Forumu 2015’e konuşmacı olarak davet edilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a Turizm Politikaları ve Yaratıcılık konusunda “2015Akdeniz Turizmi Büyük Deniz Ödülü” verildi. Organizasyonda ayrıca Malta‘nın Birgu şehri belediyesi ile kardeş şehir ve iş birliği protokolü imzaladı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Geleceği Aydınlatmak” sloganı ile MaltaDevlet Başkanı MS Marie Louise Coleiro Preca himayesinde, Malta Turizm Bakanlığı veMalta Turizm ve Otelciler Birliği tarafından Malta‘da gerçekleşen Akdeniz Turizm Forumu 2015’e konuşmacı olarak katıldı. Malta Valetta şehrinde düzenlenen organizasyona Avrupalı otelciler, çeşitli ülkelerden politikacılar, turizm profesyonelleri, gazeteciler, tur operatörleri, acenta ve çeşitli kuruluşların temsilcileri katıldı.

Malta Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 27 ülkeden yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen turizm forumuna davetli olarak katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, forum öncesinde bir dizi ziyarette bulundu. Foruma katılan ülke temsilcileriyle karşılıklı iş birliği konusunda çeşitli görüşmeler de yapan Başkan Kocadon, Maltalı turizmcilerle de fikir alışverişinde bulunuldu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Akdeniz Turizm Forumu 2015’te yaptığı konuşmada, Bodrum‘un son 50 yıllık tarihinden örnekler vererek, turizmde marka şehir olmak için yaşanan süreci katılımcılar ile paylaştı. Yeni dönemde gelişen sosyal medya ve iletişim imkanları, yerel yöneticiler ile kurulan ikili ilişkiler ve bu ilişkilerin turizme olan etkisi konusundaki birikimlerini de aktardı. Başkan Mehmet Kocadon ayrıca, Türkiye‘nin dışarıya açılan yüzü olan Bodrum‘un marka şehir özelliğini korumak ve Bodrum‘u geliştirmek için önümüzdeki dönemde planladığı proje ve çalışmalarla ilgili örnekler sundu.

Forumun ardından geçilen gala yemeğinde Malta‘nın Birgu şehri Belediye Başkanı John Boxall ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından Akdeniz Turizm Vakfı ortak projesi çerçevesinde kardeş şehir ve karşılıklı iyi niyet ve iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine Malta Başbakanı Dr. Joseph Muscat, Malta Turizm Bakanı Dr. Edward Zammit Lewis ve Türkiye Cumhuriyet Malta Büyükelçisi Reha Keskintepe de davetlilerle birlikte eşlik etti.

a934d40e-0632-4ead-b660-92299367c289Başbakan’dan Ödül

Galada ayrıca Malta Başbakanı Dr. Joseph Muscat, Turizm Politikaları ve Yaratıcılık konusunda 2015 Akdeniz Turizmi Büyük Deniz Ödülü’nü (Mediterranean Tourism GREAT SEA Award/ Public Policy İnnovation 2015) Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a takdim etti. Gecede ayrıca turizme katkıda bulunan 3 kişiye daha ödüller verildi.

Bodrum‘u her fırsatta en iyi noktalarda temsil ettiklerini ifade eden Başkan Kocadon, “Bodrum’a ve bana verilen bu ödüller turizm adına ne kadar doğru işler yaptığımızın göstergesi. Tabi bu ödülleri aldık diye çalışmalarımızı durmuyoruz. Her yıl Bodrum‘u daha fazla kişiye anlatmak için çalışmalar yapıyor ve girişimlerde bulunuyoruz. Maltaziyaretimizde imzaladığımız kardeş şehir protokolü ayrıca önemli. Bodrum Kalesi’ni inşa eden Saint John Şövalyeleri Malta‘yı da üs olarak kullanmışlar. Bu anlamda da bir bağlantımız var ve bu kapsamda başlatacağımız projeler, Bodrum‘un tanıtımı açısından da faydalı olacak. Bu ödülü almamızda emeği olan tüm turizmci ve denizci dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. –

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.