Anasayfa » Güncel » AKUT’TAN ATAK…

AKUT’TAN ATAK…

AKUT Bodrum, acil ihtiyaçları olan araçlar ve kurtarma malzemeleri için bir dizi kampanya başlatıyor. Kampanyada söyleşi, konserler, sergiler, seminerler ve bağış kampanyaları gibi bir dizi etkinlik programlandı. 

Bu çerçevede, ilk olarak Artçı Sanat ve Herodot 3. Yaş Akademisi’nin katkılarıyla, gelirinin tamamının AKUT Bodrum’a bağışlanacağı, bir gece düzenlendi. Gecenin programı 3 Mart Cumartesi günü, Herodot Kültür Merkezi’nde, saat 17:30’da, Nasuh Mahruki ile AKUT ve Doğal Afetler konulu söyleşi ile başlayacak. Sonrasında dünya, ülkemizde ve yurt dışında bir çok konserler vermiş sanatçılarımızdan Duo da İlker Uyar, Adil Severcan, Piyanolu Trio da Ümüt Başar Kamerli, Murat Uçar ve Oğuz Ozan Bilen bir konser verecek. Konsere, Burcu Hasekili Coşkun, Defne Kozanoğlu Tokay ve Şahin Kapar’da gitarlarıyla solist olarak katılacak.

Kampanyanın başlaması ile birlikte Bodrum esnaflarından Konacık Ticaret’in sahibi Mehmet Ali Altmış hava kompresörü, sunta kesme ve el aletleri, Aikido hocası Mustafa Aygün de 5 KW lık bir jeneratör, Karcher firması basınçlı yıkama makinası bağışlayarak kampanyaya destekte bulundu.

Kampanya hakkında bilgi veren AKUT Bodrum Ekip lideri Sadettin Uslu “Bildiğiniz gibi Bodrum ekibinin tam on yıl önce Şubat ayında, Sayın BODTO Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Kocadon öncülüğünde, Onursal Başkanımız Nasuh Mahruki’nin katılımıyla, Alp Emre Kököz’ün ekip liderliğinde ve Bodrum halkının katılımıyla ilk toplantısı gerçekleştirilmişti. Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte, Konacık eski Belediye başkanımız Mehmet Tosun ve şu an Bodrum Belediye başkanımız Mehmet Kocadon başta olmak üzere, gerek Bodrum’da yaşayan, gerekse Bodrum dışında yaşayan, hayırsever halkımızın destekleriyle bugünlere geldik. Bugüne kadar ki ve bundan sonraki desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederiz. Bu desteklerle Türkiye’deki AKUT ekipleri içerisindeki en kapsamlı eğitim ve operasyon merkezini inşa ettik. Birçok operasyon ve çalışmalar gerçekleştirdik. İyi günde ve kötü günde her zaman 7/24 halkımızın yanında bulunduk. Şimdi ise operasyona çıkacak aracımız yok. Her hangi bir afette, arama kurtarma operasyonlarımızda ve eğitimlerimizde ihtiyacımız olan 1 kamyonet, personel taşımak için 1 minibüs, 1 kurtarma aracı ve birçok malzemenin temini için kampanya başlattık. İnsanlar bazen maddi desteklerde bulunuyor, bazen malzeme desteğinde, bazen de bu konserde olduğu gibi yurdumuzun dört bir köşesinden gelerek emekleriyle destek oluyor. Bugüne kadar olduğu gibi, bugün ve sonrasında da destekleriniz ile en kısa zamanda eksiklerimizi tamamlayarak, daha çok cana hep birlikte dokunacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şahsım ve ekibim adına şimdiden teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.