Anasayfa » Güncel » ALTLARDA OTURANLAR !!! SU TÜKETİMİNE DİKKAT!!!

ALTLARDA OTURANLAR !!! SU TÜKETİMİNE DİKKAT!!!

Kurban bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte Muğla’nın turizm merkezlerinde yaşanacak nüfus artışı nedeniyle MUSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların su kullanımında dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.!!!

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, suyun insan hayatındaki önemi hatırlatılarak, vatandaşların kurban kesimi ve sonrasında su israfı yapmamaları ayrıca evleri alt kesimde bulunan vatandaşlarımızın su israfını yapamamaları gerektiği ifade edildi.

İl genelinde yaşanan su tüketiminin verilerini sunan MUSKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılında il genelinde toplam su israfının 35 milyon 196 bin 65 metreküp olduğunu belirtti. Geçen yılın verilerine göre en fazla su israfının yaşandığı ilçelerin 7 milyon 808 bin 106 metreküp ile Bodrum, 7 milyon 188 bin 524 metreküple Marmaris, 7 milyon 67 bin 353 metreküp ile de Fethiye olarak sıralandı.

Su tüketimlerinin en çok turizm merkezlerinde yaşandığına dikkat çeken MUSKİ Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminde nüfus artışının yaşanmasından dolayı su israflarının da arttığı kaydetti.

Yerel halkın su tüketimi konusunda dikkat etmesinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Su, insan hayatında olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. MUSKİ olarak vatandaşlarımızın susuz kalmaması için ekiplerimiz gece gündüz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Muğla’nın önemli turizm merkezlerini bünyesinde bulundurması nedeniyle kış ile yaz mevsimi nüfusunda çok büyük bir fark bulunuyor. Yazın artan nüfus nedeniyle özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerimizin su tüketiminde daha dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle de yerel halkımızın bu konuda daha duyarlı olmalarını önemle rica ediyoruz. Bayram’da kurban kesimi ve sonrasında yaşanabilecek su tüketiminde israfın önüne geçmeliyiz. Vatandaşlarımızın boşa su harcamamaları için gerekli duyarlılığı göstereceklerine inanıyoruz. Hatlarda bir arıza yaşanmaması için ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Bayram’da vatandaşlarımızın özellikle evleri üst kesimlerde kalan vatandaşlarımızın susuzluk çekmemesi için evleri alt kesimde olan vatandaşlarımızın su tüketiminde dikkatli olmaları gerekiyor” denildi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.