Anasayfa » Kültür - Sanat » ANNEYE VEDA

ANNEYE VEDA

Piyanist Fazıl Say’ın annesi Ayşe Gürgün Say’ın bugün Bodrum’un Bitez mahallesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından Bodrum’da toprağa verildi.

Bodrum’da uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 81 yaşındaki Ayşe Gürgün Say için Bitez Köyiçi Camisi’nde tören düzenlendi. Törende Fazıl Say ve kızı Kumru Say, taziyeleri kabul etti. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da cenazeye katılarak ünlü sanatçının acısını paylaştı. Cenazeye katılanlar arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP Milletvekili Tuncay Özkan, CHP MKYK eski üyesi Umut Oran, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, emekli orgeneral Aytaç Yalman, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, sanatçı Deniz Çakır, İskender Paydaş ve gazeteci Güneri Civaoğlu ile Cegiz Semercioğlu da vardı.

Törene katılan ünlü tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem, vedaların çok hüzünlü ve zor olduğunu belirterek, “Çok zor günler geçirdiği için huzura kavuştuğunu düşünüyorum. Allah rahmet eylesin. Fazıl Say’ın başı sağ olsun” dedi.

Cenaze töreninde hazır bulunan CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da Cumhuriyete sahip çıkmak konusunda politik mücadelemizin her aşamasında yanımızda yer aldı. Özellikle Cumhuriyet mitingleri, Biz Kaç Kişiyiz Hareketi ve sonrasında bizim çok önemli bir destekçimizdi. Kendisini kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Duruşu, mücadelesi bundan sonraki kuşaklara örenk olacaktır. Bu sokaklarda insanlar onun sözünü, sesini, avazını hep hatırlayacak. Çünkü o bir Cumhuriyet kadını olarak bu ülkeyi var eden değerlere sahip çıkma konusunda inanılmaz bir örnek” diye konuştu.

CHP MYK eski üyesi Umut Oran ise Ayşe Gürgün Say’ın önemli bir aydın olduğunu söyleyerek “Bugün üzüntülüyüz. Hem bir cumhuriyet kadını olarak hem bir aydın olarak gerçekten acımız çok büyük. ÇYDD kurucuları içinde yer alan, Cumhuriyetin değerleriyle ilgili hassasiyetiyle bu mücadelenin içinde  yer alan önemli bir aydındı. Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük  sanatçılardan sevgili Fazıl Say’ın da annesiydi. Acımız büyük” dedi.

Say’ın cenazesi, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında defnedildi.

 

Kaynak: Bodrumageldik

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.