Anasayfa » Çevre » ARAS “KİMSEYE GEBELİĞİM  YOK, KANUNSUZ HER GİRİŞİMDE ÖNCE BEN SESİMİ YÜKSELTECEĞİM”

ARAS “KİMSEYE GEBELİĞİM  YOK, KANUNSUZ HER GİRİŞİMDE ÖNCE BEN SESİMİ YÜKSELTECEĞİM”

Bodrum’da yıllardır rant için talan edilen koyları ve kıyıları koruma mücadelesi veren Bodrum Denizciler Derneği’nin toplantısına katılan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, sorular ve talepler üzerine kararlı ve sert açıklamalarda bulundu.
Bodrum Denizciler Derneği 16 Mart’ta yapılacak seçimli genel kurul öncesi, basınla yaptığı toplantıda yeni yönetim kurulu adaylarını tanıttı. Denizciler Derneği Kahve’sinde yapılan toplantının sonuna katılan Ahmet Aras, denizcileri dinledi. Yeni dönemde de başkan adayı olan Dernek Başkanı Mustafa Demiröz; rantı yüksek olan kıyılarımızın, koyların talan edilmesine, yasa dışı uygulamalarla yapılan inşaatlara, denizlerin doldurulmasına karşı “Bu mücadelede sizi de yanımızda görmek ve bunun sözünü almak istiyoruz” mesajı verdi. Bodrum’un ilk denizcileri Cafer Paşa ile Kızılhisarlı Mustafa Paşa’nın torunu olduğunu ve denizlerde büyüdüğünü anlatan Ahmet Aras da “Hiç kimsenin sözcüsü değilim, kimseye gebeliğim yok. O nedenle gönül rahatlığıyla size söz veriyorum. Bodrum’da kanunsuz her girişimde önce ben sesimi yükselteceğim.”dedi.
KİMSEYE GEBELİĞİM  YOK
Bir basın görevlisi ise, kendisine şu soruyu yöneltti: “Daha da açık soralım. Daha 2 gün önce ve de halen, Gündoğan Çetili Burnu’nda hakkında kamu davası sürmesine rağmen, denizi 33 dönüm dolduran ve  bütün inşaat hafriyatlarını alenen denize dökerek doldurmaya devam eden Besa Firması, ve yine elimizde kalan son mera alanı  Küdür’e bir gece operasyonu ile iş makinaları girmiş, tuvalet binaları kondurulmuş, kıyı kenar çizgisinde kazı başlatılmıştır. Bir avuç sivil toplum üyesi zabıtaya, Kaymakamlık’a ve Belediyeye suç duyurusunda bulundu. Ancak hiç bir siyasi partiden, hiç bir adaydan ses çıkmadı. Bu arkadaşlar adaylara ve siyasilere acil yardim çağrısı yapıyor. Ama hukuken ama tavır olarak yardım bekliyorlar”
Aras’ın bu soruya “Çetili gibi örnekler  çok Bodrum’da. Bakın ben kimseye ruhsat vermedim, kimsenin sözcüsü değilim, hiç bir sermaye grubuna dayanmıyorum. Sadece CHP adayıyım. Bize bir şeyi yutkunduracak güç yok, bütün Türkiye’de yok. Belediyeden bir şey almaya değil, vermeye geldik. Gördünüz meclis üyesi adaylarımız da öyle, onlarda arkamda. Ve o Besa’ya ilk bağıran, ilk  eylem yapan ben olacağım, Tavşanburnu’nda, Adalıyalı Kissebükü’nde ben yapacağım. 17 Mart’ta Küdür’de olacağım. Kimseye gebeliğimiz yok. Hiç yutkunmadan bunu yapacağız” şeklinde verdiği cevabı, denizciler alkışlarla karşıladı.  Demiröz de “sizi yutkundurmaya kalkacak odaklar olacaktır. Ama bilin ki, bizler ve Bodrum halkı, stklar yanınızda olacağız” dedi.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.