Anasayfa » Kültür - Sanat » ARAS “ SANATÇILARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ, ÖNLERİNİ AÇACAĞIZ”

ARAS “ SANATÇILARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ, ÖNLERİNİ AÇACAĞIZ”

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ekibini ziyaret eden CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras “sanatınızı icra edebilmeniz için, belediye personelimiz her türlü sorununuzu çözecek şekilde hizmetinizde olacaktır” dedi.

Ahmet Aras tiyatrocularla yaptığı toplantıda öncelikle kendini tanıtarak, kültür ve sanata verdiği önemi vurguladı. Kendisinin de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer aldığını, festivaller düzenlediğini ve tüm bunları yaparken, karşılaşılan zorlukları bildiğini ifade etti. Aras, bu anlamda Bodrum Belediyesi’nin ve kültür sanatla ilgili birimlerinin ciddi değişimlere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi ile Herodot Kültür Merkezi’nde yapılan sohbete, BBŞT  Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil ve Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın’ın yanı sıra gönüllü destekçiler Fatih Serdar Yılmaz, Suna Akşen, Gülgün Pabuççuoğlu, Ertuğrul Cön katıldı..

BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, şehir tiyatrosunun kuruluş sürecini anlatarak “Bodrum’da şehir tiyatrosunun sürekli izleyici bulamayacağı gibi endişeleri olanlar vardı. Oysa ki biz Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’nı hala kapalı gişe oynuyoruz. Çocuk Oyunumuz Çizmeli Kedi’yi her hafta oynadık. Demek ki, çıtası yüksek oyun kurarsanız ve böylesi profesyonel sanatçıları ve genç yetenekleri bir araya getirirseniz izleyici de sizi bulur. Bodrum Halkı bizi kucakladı.”

Ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu ve Erdal Cindoruk ta “Hüseyin Hocamız bize şehir tiyatrosunda yer almamız için geldiğinde, hiç tereddütsüz ‘evet’ dedik. Bugün bizler varız, yarın olmayabiliriz. Esas olan kurumsal olarak var olmaktır”diyerek, kurumsal olmanın gereklerini aktardılar.

Bodrum’da yaşayan genç oyuncu Cansın Yunt ise “Çocukluğumdan beri tiyatro hayali ile büyüdüm fırsat bulduğum her yerde   tiyatro yaptım ve şimdi ise Bodrum’da, kendi memleketimde tiyatro yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Büyüklere oynadığımız oyunlar elbette çok heyecanlı çok keyifli ama çocuk oyunları beni daha fazla heyecanlandırıyor. Çünkü hayatlarında ilk kez tiyatro izlemiş ve duygularını oldu u gibi saklamadan yansıtan izleyici onlar. Mutlulukları keyifleri gözlerinden okunuyor. Tiyatro adına hayalim hep köy köy dolaşıp hayatlarında hiç tiyatro görmemiş halka tiyatroyu izleyip sanatı sevdirmek. Umarım ileri aşamalarda belediyemizin de desteği ile Bodrum’un ve tiyatronun sesini her yere duyuracağız.” Dedi.

Ahmet Aras’ın “sorunlarınız ve de en önemli sorununuz nedir” diye sorusuna Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Sanatçılar olarak varlığımızın, değerimizin bilinmesidir. Hak ettiğimiz saygının gösterilmesidir. Bir Tarık Pabuççuoğlu kolay yetişmez. Bu genç ve akademili arkadaşlarımızı bu profesyonel sanatçılarla bir araya getirmek ve onları geliştirmek çok önemli bir çaba ve başarıdır. Bütün bunların farkındalığını bekliyoruz” şeklinde cevapverdi. Aras da “mesajınız alınmıştır ve sizi çok iyi anlıyorum” dedi.

BBŞT Müdürü Rezzan Şebin de “size en kısa zamanda sorun ve taleplerimiziz rapor edeceğiz. Bir yılımızı dolduruyoruz. Kurumsal olarak kuruluşumuzu sağlayan ;Bodrum Belediyesi Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere, onay veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bilmenizi isteriz ki, Başkanımız Kocadon hiçbir şekilde tiyatro ekibimizin oluşmasına müdahele etmedi. Hiçbir baskı ile karşılaşmadık. Yönetmenimiz Akşen ne dedi ise, onayladı. Demek ki, sanatın diğer alanlarında da, eğer Bodrum’daki profesyonel sanatçılara danışılırsa, kalitesi yüksek sanat etkinlikleri çıkar ortaya” dedi.

Ahmet Aras da, “sizlere söz veriyorum ki, ben de aynı şeyleri düşünüyor ve hayata geçireceğim. Her konuda olması gerektiği, sanatta da işi uzmanları gerçekleştirmeli. Böylece, hem bizim işimiz hafifleyecek, hem de sorumluluk paylaşılacaktır. Bu anlamda, ilgili belediye birimleri sizlerin hizmetinizde olacaktır” dedi. Samimi bir sohbet havasında geçen toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.