Anasayfa » Güncel » AŞURE GÜNÜ GELENEKSELLEŞTİ

AŞURE GÜNÜ GELENEKSELLEŞTİ

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nin Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlemiş olduğu 5. Geleneksel Aşure Günü etkinliğine,  tüm siyasi parti yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği binasının önünde gerçekleşen etkinliğe, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptı. Aşure etkinliğine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum ilçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, CHP Muğla Milletvekili Adayı Süleyman Girgin, CHP Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören ve kadın kolları, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve Yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tire, MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Muğla Milletvekili adayı Asım Başaran, HDP Muğla Milletvekili adayı Mehmet Polat, Mehmet Emin Gers, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

aşure.jpg1.jpg2Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın her siyasi görüşten insanın aşure gününe katılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydederek şöyle konuştu; “Memleket olarak biliyorsunuz zor günler yaşıyoruz. Acı günler yaşıyoruz. Her zamankinden daha fazla birlik beraberlik ve kardeşliğe ihtiyacımız var, huzura ihtiyacımız var. Bu anlamda burada bu gün örnek bir gün yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik ruhu ile aşuremizi ve lokmamızı, tüm canlar ile paylaşıyoruz. Bilinmekle beraber ben yine de belirtmek isterim ki, bizim kullandığımız can kelimesi, içinde can taşıyan herkesi kapsamaktadır.”

Başkan Cem Yalçın bu sene aşureyi dernek merkezinin önündeki alanda gerçekleştirdiklerini söyleyerek konuşmasını şöyle tamamladı; “Ama gönülde istiyor ki; bunu artık Bodrum’da bundan sonra Bodrum Cem Evinde gerçekleştirelim. Ben inanıyor ve ümit ediyorum ki, Bodrum en kısa zamanda kendine yakışır bir Cem Evine kavuşacaktır. Hizmete açılacaktır. Bu anlamda aşure ve lokmamızın yapımında emeği ve katkısı bulunan tüm canlara Bodrum belediyesine, Sosyal İşler Daire Başkanlığına ve bu gün bizlerle olan lokmamızı ve aşuremizi paylaşan tüm canlara teşekkür ediyoruz.”

Muharrem ayı olması sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuklara aşure dağıtıldı. Etkinlik, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Korosu’nun seslendirdiği türkü ve şiirler ile devam etti. Muharrem ayı nedeniyle ikram edilen aşureyi alan Altındağ, etkinliğe katılan vatandaşlarla sohbet etti.

aşure

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.