Anasayfa » Kültür - Sanat » ATLIĞ “BODRUM ARTIK SANATTA DA MARKA OLACAKTIR”

ATLIĞ “BODRUM ARTIK SANATTA DA MARKA OLACAKTIR”

Devlet Sanatçısı Dr. Nevzat Atlığ’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Karsanat’ın yılın bahar konserinde,  Türk Müziği’nin en değerli seslerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun solisti Münip Utandı  seslendirdiği eserlerle izleyicileri büyüledi.

Karya Kültür ve Sanat (KARSANAT) Derneği’nin Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlediği  Münip Utandı Konseri’nde, sanatçının seslendirdiği birbirinden güzel eserlerin her biri izleyicileri mest etti. Utandı’nın  “Sana dün bir tepeden baktım Aziz İstanbul” “Kalamış” gibi artık klasikleşmiş eserlerdeki performansı dakikalarca alkışlandı.  İki bölümden oluşan konserde, Münip Utandı’ya Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun saz sanatçılarından; kemanda İhsan Aslan, utta Osman Nuri Özpekel, kanunda Hacer Tısoğlu, kemençede Şehnaz Ayan, tamburda ise Ege Yıldız eşlik etti. Utandı konser öncesi Dernek Yöneticilerinin yanı sıra, konserin sponsorları olan Cafe Cafen, Seçkin Konaklar, Akustik Travel ve Zeytinlik Firmalarına teşekkür etti.

ATLIĞ “BODRUM ARTIK SANATTA DA MARKA OLACAKTIR”

Konserin Sanat Yönetmeni ve aynı zamanda Karsanat Derneği’nin kurucu üyesi olan Devlet Sanatçısı Dr. Nevzat Atlığ, konser bitiminde Solist Münip Utandı tarafından sahneye çağrıldı. Atlığ “yıllardır konserler düzenledim, koroları yönettim ama uzun yıllardır,  beni bu kadar etkileyen bir konser olmadı. Geçmiş yıllara gittim adeta, her pazar gerçekleşen konserlerimizdeki izleyicilerle beraberdim sanki bu akşam. Siz değerli sanatseverlere öncelikle teşekkür ediyorum. Bodrum artık sanatı ile de bir marka olma yoluna girdi. 10 yıl önce kurucusu olduğum Karsanat müzik alanında bu boşluğu layıkı ile doldurdu. Neden artık Bodrum’un da yarı zamanlı bir koservatuarı olmasın. Bakın Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu. Bu çok önemli bir gelişme. Ben inanıyorum ki, bu çabalar sonucunda Bodrum sanatta da marka olacaktır” diyerek saz sanatçılarını ve Münip Utandı’yı tebrik etti.

 

 

 

gümüşhane escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.