Anasayfa » Güncel » BAĞIMSIZ ÜYELER “HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ AMACI DIŞINDA KULLANILIYOR”

BAĞIMSIZ ÜYELER “HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ AMACI DIŞINDA KULLANILIYOR”

Bodrum Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısını terk eden bağımsız üyelerin, toplantının ardından yaptıkları basın  açıklamasında Herodot Kültür Merkezi ile ilgili söylemleri dikkat çekti.

Bağımsız Meclis Üyelerinin Konacık’ta bir kafede yaptıkları toplantıda, belediye meclisi aralık ayı toplantısında “sorularımızı soramadık” diyerek yaptıkları açıklamaların arasında, dikkat çeken önemli bir konu da Herodot Kültür Merkezi ile ilgili idi. Şu anda aynı zamanda Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun da konuşlandığı Bodrum Belediyesi’nin   konser, tiyatro, sergi ve fuar alanı olarak kullanılan ve Bodrum Yarımadası’ndaki tek mekanı olan Herodot Kültür Merkezi’nin amacı dışında kullanılmaması için çaba sarfettikleri öğrenildi. Bağımsız Meclis Üyesi Avukat Şakir Açıkgöz’ün konu hakkındaki açıklaması şöyle:

YASAYA AYKIRI OLARAK HEREDOT KÜLTÜR MERKEZİ’NDE TOPLANMAKTAYIZ! 

“Şu anda Herodot Kültür Merkezi herkesin bildiği gibi pazar yeri olarak yapılmıştır. Bu yeni imar planında öngörülen amaç dışında mecliste Herodot Kültür Merkezi olarak tahsisinin değiştirilmesi olarak karar alınmıştı. Biz bu kararın da yasaya aykırı olduğu gerekçesi ile dava açtık. Bu davayı da kazandık. İdare Mahkemesi buranın pazar yeri olarak değil de, kullanım amacının değiştirilmesinde yine hukuki uyarlılık bulunmadığı gerekçesi ile meclis kararını iptal etti. Yani şu anda Heredot kültür Merkezi’nde yasaya aykırı olarak toplanmaktayız. Bir de burası bu şekilde devam edecek mi, etmeyecek mi? bunun konuşulmasını, görüşülmesini sormuştuk. Bu sorumuz da okunmadı. ”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.