Anasayfa » Çevre » BAKAN ERSOY’U DA DİNLEMEDİLER, TALANA DEVAM ETTİLER

BAKAN ERSOY’U DA DİNLEMEDİLER, TALANA DEVAM ETTİLER

Geçtiğimiz günlerde Bodrum’a gelen Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gündoğan Mahallesi Çetili Burnunda devam eden Besa A.Ş ye ait THE BO VIERA projesinin “Durdurulmasını ben talep ettim. ayrıca  savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız” demişti.

Muğla Valili tarafından, inşaat tatil zabtı düzenlenmesine rağmen, Besa A.Ş ye ait THE BO VIERA projesi inşaat faaliyetlerinin devam etmesi, bölgede yaşayan vatandaşların tepkisine yol açtı.

Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüler Derneği, Sosyal medya hesabından Bakan Ersoy’a çağrı yaparak Kapadokya’da yapılan uygulamanın, Çetili Burnu’da yapılmasını talep etti. Açıklama şu şekilde;

BAKAN’I DA DİNLEMEDİLER

Gündoğan Çetili Burnu-BESA İnşaatın 11/03/2019 tarihinde Bakanlık emri ile Muğla Valiliğince kaçak- ilave yapı ve izinsiz deniz doldurma sebebi ile, inşaatı durdurma ve mühürleme kararı verilmesine rağmen aynı tarihin gecesinde kaçak deniz dolgu alanının üzerine beton döküldüğü ve 12/03/2019 tarihinde burun kısmında kazı yapıldığı anlaşılıp 153 çağrı merkezine ihbarda bulunulduğu halde 14/03/2019 (Bugün) tarihinde yapılan video çekiminde inşaata devam edildiği gözlemlenerek, tekrar ihbarda bulunulmuştur..

Geçtiğimiz günlerde Kapadokya da uygulanan ve hepimizin alkışladığı yıkım kararının, bu yapıda da uygulanarak bölgemizdeki diğer kural tanımaz yapılaşmalara, doğa ve deniz katliamına karşı örnek olmasını diliyoruz.

Kaynak Bodrum Haber

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.