Anasayfa » Kültür - Sanat » BALIKÇI ÖĞRENCİLER VE ŞİİRLERİNLE ANILDI

BALIKÇI ÖĞRENCİLER VE ŞİİRLERİNLE ANILDI

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 42’inci yıl dönümünde Bodrum Belediyesi ve Halikarnas Balıkçısı Platformu tarafından mezarı başında düzenlenen etkinlikle anıldı. Balıkçının mezarına, çocuklar karanfil bıraktı.

İzmir’de 1973 yılında vefat eden ve vasiyeti üzerine Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nde defnedilen, Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 42’nci yılında mezarı başında anıldı. Törene Bodrum Belediye Başkan Vekili Osman Küçükyüzbaşı, CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve partililer katıldı. Gümbet Mahallesi Gönül Tepesi’ndeki müze olarak kullanılan alanda geçekleşen etkinlikte Hüseyin Boyacı İlkokulu öğrencileri de balıkçının mezarına kırmızı karanfiller bıraktı. Öğrenciler anma töreni sırasında Kabaağaçlı’nın şiirlerini okudu.

Halikarnas Balıkçısı Platformu üyesi Meral Saraçbaşı, “Balıkçıyı anma etkinliklerinde bizleri her yıl yalnız bırakmayan çocuklara teşekkür ediyorum. Doğayı, yaşamı, çevreyi koruduğu ve sevdiği gibi çocukları da çok severdi. Bu yıl da yine çocuklarla birlikte Cevat Şakir Kabaağaçlı’yı andık. Unutmamak ve unutturmamak için çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren onu tanıtmalı ve anlatmalıyız” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.