Anasayfa » Ekonomi » BALIMIZ KORE’DEYDİ

BALIMIZ KORE’DEYDİ

Güney Kore‘nin Daejeon şehrinde düzenlenen 44. Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi’nde,Muğla‘nın çam balı tanıtıldı. Kongre merkezi girişinde Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) tarafından kiralanan büyük bir stantta çam balı tanıtılırken önümüzdeki yıl yapılacak Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi hakkında da katılımcılara bilgi verildi.

MAYBİR Başkanı Ziya Şahin, stantlarının büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Standımız, diğer katılımcı ülkelerden daha yoğun ilgi gördü. Kongrede Muğla‘nın sadece çam balını değil, turizmini de tanıtmak için çalıştık.” dedi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası adına kongreye katılan Elvan Kocagöz ise Kore Ataşeliği’ne, Türkiye‘nin en uzun yürüyüş yolu olma özelliğini taşıyan Karia Yolu’nun tanıtım kitabını takdim ederek, yolun bilinirliğinin artması konusunda çaba gösterdi.

Daejeon şehrinde 100 ülkeden 20 bin katılımcı ile yapılan kongrede, 1-5 Kasım 2016 arasında Fethiye‘de düzenlenecek 5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi ile 2017 yılında İstanbul‘da düzenlenecek 45. Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi’nin de geniş çaplı tanıtımı sağlandı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.