Anasayfa » Politika » BARIŞ MİTİNGİNDE KATLEDİLENLER ANILARAK “GERİ ÇEKİLMEYECEĞİZ” DEDİLER

BARIŞ MİTİNGİNDE KATLEDİLENLER ANILARAK “GERİ ÇEKİLMEYECEĞİZ” DEDİLER

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aydan saat 10.04’te Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanarak,  Ankara’daki Katliamı’nın birinci haftasında “yastayız, isyandayız, unutturmayacağız” dediler.

TMMOB,KESK, DİSK-TTB üyeleri, CHPliler, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, HDP Muğla milletvekili adayı Mehmet Polat ve çeşitli platformlardan vatandaşların katıldığı anma etkinliği, saat 10.04’te saygı duruşu ile başladı. TMMOB adına yapılan basın açıklamasında:

“Saraylarını, saltanatlarını kurtarmak için Türkiye’yi kanlı bir sürecin içine çekenlere karşı ülkenin dört bir yanından gelen  Türküyle, Kürdüyle, Alevisi,  Sünniyle, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla on binlerin buluştuğu, kucaklaştığı, aynı halaya aynı horona durarak “Emek-Barış-Demokrasi” dediği bu alanın ismi için artık “Emek-Barış-Demokrasi” meydanıdır. Biz, savaşın ortasında barış diyen bir taraf olarak insiyatif üstlendik. Böyle davrandığımız için bize bir bedel ödetidi. Ancak; yılmayacağız, sinmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz” dendi. Katliamda hayatını kaybedenler için kırmızı karanfiller bırakıldı.

barış3

Basın açıklamasının ardından, katılımcılar elele tutuşarak barış zinciri oluşturdular.

barış

barış2

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.