Anasayfa » Güncel » “BARIŞ, SEVGİ, MERHAMET ve ADALET”

“BARIŞ, SEVGİ, MERHAMET ve ADALET”

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan  “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesajda  “Bugün, kanla, acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içine düştüğü çıkmaz, inanıyorum ki, Peygamberimizin yıllar önce vazettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının, hakiki manada ihyasıyla aşılacaktır.” 

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğduğu günü içeren hafta olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle mesaj yayımlayam Kaymakam Gödekmerdan, barış dini olan İslam’ın O’nun aracılığıyla tebliğ edildiğini ifade etti. Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını diliyorum.

Yüce Allah’ın yeryüzüne gönderdiği son elçi olan Sevgili Peygamberimiz, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisiydi. Barış dini İslam, O’nun aracılığıyla insanlığa tebliğ edilmiş, O’nun aracılığıyla insanlara vazedilmiştir.

Bugün, kanla, acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içine düştüğü çıkmaz, inanıyorum ki, Peygamberimizin yıllar önce vazettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının, hakiki manada ihyasıyla aşılacaktır. Onun için, bu kutlu haftada, Peygamberimizin aktardığı ilahi mesaja kulak vermeli, O’nun emanetine ve hatırasına sahip çıkmalı, O’nun çağrısını gür bir sesle dünyaya duyurmalıyız.

Peygamberimizin hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının çeşitli etkinliklerle anlatılacağı Kutlu Doğum Haftası’nın bu yoldaki çabalara önemli katkılar sağlayacağından eminim.

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumunu tebrik ediyor, bu anlamlı haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.” – See more at: http://www.kenttv.net/haber.php?id=33994#sthash.lLlFQMM9.dpuf

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.