Anasayfa » Ekonomi » BAŞARAN ULUSOY, YİNE BAŞARDI!!

BAŞARAN ULUSOY, YİNE BAŞARDI!!

TÜRSAB başkanlığı için aylardır süren yarış sona erdi. Bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu başkanlığı seçimlerinin sonucu belli oldu.
TÜRSAB’ın bu hafta sonu gerçekleşen 22’inci olağan genel kurulu, yönetim kurulu başkanlığı seçimleri ile son buldu. 3783 acentenin oy kullandığı seçimi, 1688 oyla Başaran Ulusoy kazandı. Bu dönem, Ulusoy’un başkanlıktaki 9’uncu dönemi olacak.

Diğer adaylardan Firuz Bağlıkaya 1014 oy alırken, Emin Çakmak ise 1060 oy aldı.

İşte Ulusoy’un yönetim kurulu listesi:

Başaran Ulusoy
Bülent Katkak
Çetin Gürcün
Burak Tonbul
Davut Günaydın
Ercan Mahmut Durmuş
Kerim Çavuşoğlu
Rıza Gençay
Numan Olcar

 

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başaran Ulusoy, konuşmasına adaylık yarışı sırasında açılan davaların hala devam ettiğini söyleyerek başladı. Genel Kurul’un gerçekleştiği Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın TÜRSAB’ın katkılarıyla oluştuğunu dile getiren Ulusoy, toplantının burada yapılmaması için diğer adayların gayret gösterdiğini iddia etti. Adayların iddia ettiğinin aksine tüm katılımcıların salona sığdığını belirten Ulusoy, konuşmasına şu şekilde devam etti:

KİMİ NEDEN MAHKEMEYE VERİYORSUNUZ?

”Göreve talip olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ama kimi neden mahkemeye veriyorsunuz? Siz beni incittiniz ama ben sizi incitmeyeceğim. Yaptığımız her şey kötü ilan ediliyor. Alman Seyahat Acenteleri’nin Genel Kurulu Kuşadası Kongre Merkezi’nde yapılacak. Bunu da mı kötü yaptık?

Diğer aday arkadaşlarımız TÜRSAB’a öyle bir süreç yaşattılar ki… Tüm bu eleştiriler sonrası divan kurulu seçiminin kapalı yapılmasını ben talep ediyorum. Seçimle ilgili bu tarz konular o kadar çok gündeme geldi ki, görevli arkadaşlarımıza, ‘aday arkadaşlar ne istiyorsa yapın’ dedim.

TÜRSAB’IN KAPISINI KİMSEYE KAPATMADIM

Aday arkadaşların şunu düşünmezi lazım: Kapattığınız kapıdan bir kere daha girmek zorunda kalabilirsiniz. Benim veremeyecek hesabım yok. 50 yıllık cemiyet hayatımın 43 yılını TÜRSAB’da geçirdim ve kurumun kapısını kimseye kapatmadım. Şimdi bir soru soruyorum: Ben bu yapılanları hak ettim mi? Ben buraya, dini, etnik kimliği, inançları sokmadım. Şu anda huzurunuzda ve emrinizdeyim.”

BANA PARALELCİ DEDİLER

Kendisi için yapılan ‘paralelci’ eleştirilerine de cevap veren Ulusoy, ”Benim için gayrı resmi örgüt, paralel suçlamaları yapıldı. Benden paralelci olur mu? Benden paralel olmaz, benden üçgen olur. Türkiye, TÜRSAB ve üyelerimin sevgisi. Benim iki evladım, 4 torunum var. Bana bir şey olsa vicdanınız sızlamayacak mı?” şeklinde konuştu.

TÜRSAB’DA AYRIM YOK

Son olarak TÜRSAB’da acentelerin arasında ayrım gözetilmediğini ve herkesin eşit olduğunu belirten Ulusoy, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

”TÜRSAB’da küçük, orta veya büyük acente ayrımı yapmadık, yapmayacağız. Bu camia, birkaç yüz acenteden 8 binlere çıkmış bir camia. Çok değerli meslektaşlarım, yarın umarım TÜRSAB’ın güzel bir günü olur. Veremeyeceğim hesabım yok. Ben ve profesyonel kadrom, komiteler, disiplin ve denetim kurulunun verdiği tüm emekleri için şükranlarımızı ifade ediyorum.”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.