Anasayfa » Çevre » BAŞKA BİR OKUL MÜMKÜN

BAŞKA BİR OKUL MÜMKÜN

BBOM Mutlu Keçi İlkokulu’nda konser. Praksis Müzik Kolektifi‘nin bir parçası olan Şubadap Radyoyu yürüten ekibin çocuklar için yazdıkları doğa, ekoloji ve barış şarkılarının seslendirildiği konserde hem çocuklar, hem de büyükler eğlendi. Çocuklar hep bir ağızdan şarkılara eşlik ederken Mutlu Keçi çocukları daha önce de albümde seslendirdikleri Çekirdeksiz Domates şarkısını söylediler. Konserde ayrıca “Bomba yapan bay bilgin” şarkısı da oldukça ilgi çekti.

Tüm çocukların davet edildiği herkese açık olan konser ücretsiz gerçekleştirildi. Etkinlikte ayrıca çocuklar takas standlarında çeşitli eşyalarını takas etme şansı buldu.

Şubadap Çocuk, şimdiye dek 3 albüm üretti. İlk albüm barışın, kardeşliğin, sorgulama ve düş kurmanın albümü Bilmiş Çocuğun Şarkıları‘ydı. İkinci albüm, ‘Evrim müfredattan çıkarılıyorsa repertuvara girer’ şiarıyla yayınladıkları ‘Dinonun Şarkıları‘ albümü oldu.

Bu yıl 17 Nisan’da da 3.albümümleri ‘Gökyüzü Kimin?‘i yayınladılar. ‘ “Baltalar Elimizde” dönemi kapandı’ şiarıyla yayınladıkları ve ‘Çocuklar için Doğa ve Ekoloji Şarkıları’ olarak niteledirdikleri albümde Mutlu Keçi çocukları da “Çekirdeksiz Domates” şarkısını seslendirliler:

https://soundcloud.com/subadapcocuk/cekirdeksiz-domates?in=subadapcocuk%2Fsets%2Fgokyuzukimin

Mutlu Keçi okulundan Feyza Eyikul “İstedik ki Bodrum’daki tüm çocuklar Şubadap şarkıları ile tanışsın, eğlensin… O yüzden okulumuz Mutku Keçi’de Şubadap Çocuk Konseri düzenliyoruz. Praksis Kolektifinden dört müzisyen çocuklara, çocuklarla birlikte Şubadap Şarkıları ile konser verdik ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

mutlu keçimutlu keçi.jpg2

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.