Anasayfa » Kültür - Sanat » BAŞKOMİSER RAMAZAN BEY’İN  BİTMEYEN ÇİLESİ, 17 OCAK’TA HERODOT’TA

BAŞKOMİSER RAMAZAN BEY’İN  BİTMEYEN ÇİLESİ, 17 OCAK’TA HERODOT’TA

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 17 Ocak Perşembe günü Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyunu ile 2019 sezonunu açıyor.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ilk perdesini Herodot Kültür Merkezi’nde açan ve bugüne kadar “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” ve çocuk oyunu “Çizmeli Kedi” ile gerek Bodrum gerekse Milas, Muğla ve Diyarbakır’da oyunlarını sürdüren Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2019 Ocak ve Şubat programı açıklandı.

Bodrum’da iki kez kapalı gişe oynayan, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.

BAŞKOMİSER RAMAZAN BEY’İN  BİTMEYEN ÇİLESİ

Oktay Arayıcı’nın 1969 yılında yazdığı “Nafile Dünya” o günden bu güne onlarca tiyatronun repertuvarında kendine değerli bir yer edindi.   Oyunda, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı, görevinden başka gözü başka bir şeyi görmeyen Başkomiser Ramazan Bey’in öyküsü şarkılar, danslar ve kimi komik öğelerle anlatılıyor.

“PROGRAMIMIZI YAPTIK”

Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Büyük oyunumuzu ayda bir kez oynamayı hedefliyoruz. Bodrumlular’ı sürekli bilgilendireceğiz.  Yanı sıra yeni oyunlar da koyacağız. Ancak özellikle Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’nı, Bodrum’da sadece iki kez oynadık. Çizmeli Kedi çocuk oyunundan da gördük ki, her hafta seyircimiz var. Bodrum’da yerleşik nüfus yoğunluğunu düşünürsek, ayda bir kez büyük oyunu mutlaka beklediğimiz seyirci sayısına ulaşacaktır. Bodrum halkının desteği bize güç veriyor. Teşekkürlerimizi iletiyor, bizleri yalnız bırakmayın diyoruz” dedi.

 

PROGRAM:

OCAK 2019

17 OCAK PERŞEMBE – SAAT 20.00 SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI

20 OCAK PAZAR – SAAT 14.00 ÇİZMELİ KEDİ

27 OCAK PAZAR – SAAT 14.00  ÇİZMELİ KEDİ

ŞUBAT 2019

22 ŞUBAT CUMA – SAAT 20.00 SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI

9, 16,23 ŞUBAT CUMARTESİ – SAAT 14.00 ÇİZMELİ KEDİ

BİLET SATIŞ NOKTALARI: HAFTA İÇİ HER GÜN HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ, BİLETİX

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.