Anasayfa » Kültür - Sanat » BAŞLADILAR, BAŞARI İLE BİTİRDİLER…

BAŞLADILAR, BAŞARI İLE BİTİRDİLER…

28. Bodrum Cup festival havasında geçerken, yarışçıların ödül töreni ve Sertab Erener Konseri ile Halikarnas Disco’da sonlandı. Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, organizasyon ekibi için “bu gençlere destek verin, eleştirin ama deneyimlerinizi aktararak yanlarında olun” dedi. 

28 yıl önce Era Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras tarfaından, 17 tekne ile başlatılan ‘Ahşap Tekne Yelken Yarışları”, bu yıl  115 teknenin katılımı ile  “28. Bodrum Cup  Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta” adı altında başarı ile sonlandı. Yıllardır organizasyonu Bodrum Belediyesi ve diğer destekçilerin katkısı ile tek başına  gerçekleştiren Erman Aras, iki yıl önce Bodrumlu genç turizmciler, tekne yapımcılarından oluşan organizasyon komitesi oluşturarak, bayrağı onlara teslim etmişti. Komitenin sorumlusu olan Süleyman Uysal ödül töreninde yaptığı konuşmada, sürecin zor olduğunu, çok emek verdiklerini, ancak yine de yaptıkları bir yanlış varsa, herkesten özür dilediklerini ifade etti.

“BU GENÇLERE SAHİP ÇIKIN”

28. Bodrum Cup’ın Regatta’da kupa ve Regetta bayrağını yarışmayı üç kez kazanan Alondra teknesi aldı.. Ekibe kupasını veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bu yarışları 28 yıl sürdürmek çok kolay değil. Emek ister, inanmak ister. İnanan insan asla kaybetmez. Bu gençleri kutluyorum. Ama eklemek isterim ki, yılların tecrübesine sahip olan denizcilerimiz, bu gençlerin ellerinden tutmalı. Karalamayalım, eleştirelim ama yapıcı olalım. Yoksa, bir 28 yıl daha bu organizasyonu devam ettirecek insan bulamayız. Denizciler suyun olduğu yere medeniyet götüren insanlardır. Güzel ülkemin her yeri su. Suya medeniyet adına atılan her taş, dalga dalga yayılacaktır.” dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ 

Bodrum Yarımadası ve Yunanistan’ın Leros Adası arasında 17-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve büyük heyecanını yaşandığı 28. Bodrum Cup’da deniz kurtarma ve hakem heyetine, sahil güvenliğe teşekkür edilirken, 2015 yrışlarında tanışarak evlenen Seda -Atilla Tamdemir çiftinin 3 aylık bebekleri Ada Su Tamdemir’eise en küçük yelkenci olarak ödül verildi. Dokuz kategoride 125 teknede bin 500 yarışçının katılımıyla gerçekleşen yarışların sonunda ‘Alondra’ teknesi ekibi birinci oldu. Üç kez birinci olan ekip, Bodrum Kupası’nı ömür boyu taşıma hakkı kazandı. Ekibe kupasını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon verdi.

Gulet genel klasmanında ve Gulet A kategorisinde ‘Grandi’ teknesi ve ekibi birinci oldu. Gulet B kategorisinde ‘Vals’ teknesi ve ekibi, Gulet C kategorisinde ‘Elele II’ teknesi ve ekibi, Mozaik kategorisinde ‘Extasea’ teknesi ve ekibi, Standart Yelken kategorisinde ‘Scorpio Star’ ve ekibi birinciliği elde etti. Tırhandil genel klasmanında ve Tırhandil A kategorisinde ‘Cocotte’ teknesi ve ekibi, Tırhandil B kategorisinde ise ‘Gelen Dost’ teknesi ve ekibi ilk sırada yer aldı.

Cruiser genel kategoride ‘Uzma III’ teknesi birinci olurken, Cruiser A kategorisinde ‘Sunshine’ teknesi ve ekibi, Cruiser B kategorisinde ‘Shiraz Banou’ teknesi ve ekibi, Cruiser C kategorisinde ‘Blue Zen’ teknesi ve ekibi birinci oldu. Ödül töreninin tamamlanması ile birlikte, dereceye giren tün ekipler birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

SERTAB ERENER’LE COŞTULAR

Ödül töreninin ardından Sertab Erener  ‘Aşk Beni’ şarkısı ile sahneye geldi. Eski hit şarkılarının yanı sıra, yeni albümünden de parçalar okuyan Erener, Kumsal’da şarkısını izleyicilerle birlikte söylemek istedi. Ancak, erkeklerin yorumunu beğenmeyerek, “Biraz testesteron eksik. Daha futbol maçı tezahüratı şeklinde istiyorum” diyerek katılımcıları eğlendirdi.

2016-yelken-jpg1-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6sertap2016-yelken-jpg12016-yelken-jpg1-jpg22016-yelken-jpg1-jpg2-jpg32016-yelken-jpg1-jpg2-jpg3-jpg42016-yelken-jpg1-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.