Anasayfa » Kültür - Sanat » BATAKHANE GÜZELİ BODRUM KALESİ’NDE

BATAKHANE GÜZELİ BODRUM KALESİ’NDE

Bodrum  Belediye Şehir Tiyatrosu “Batakhane Güzeli “adlı müzikal oyunu, 26 Ağustos Pazartesi Günü Saat 21.15’te Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde.

B.B.Ş.T.nin Antik Tiyatro’da  prömiyerini yaptığı “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu, yoğun ilgi ve istek üzerine, bu kez  Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.

ÜNLÜ OYUNCULAR, USTALAR İLE GENÇ YETENEKLER

Erman Canatan’ın yazdığı eseri, ünlü oyuncu Erdal Cindoruk yönetti. Yeşilçam sinemasından esinlenerek, farklı bir yorumla  müzikal olarak sahneye konan oyun; seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatıyor.

Tiyatronun genel sanat yönetmeni Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk,  Mihriban Er gibi ünlü  isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi canlandıran Cansın Yunt ve esas oğlan Aksaraylı Halil’i canlandıran  Oğulcan Çelik ise, genç yetenekler olarak oyunun pröremiyerinde olağan üstü performansları ile izleyiciden tam puan aldılar.

Tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk’ün yanı sıra, ilk kez rol alan gönüllü oyuncular Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile profesyoneller kadar beğeni topladılar.

SÜRPRİZLERE DEVAM”

2019 mayıs ayında kış sezonunu kapattıktan sonra, iki ay gibi kısa bir sürede sürpriz bir müzikalle prömiyeri yapılan oyunun tanıtımı da sürpriz oldu. Eskiden olduğu gibi kamyonete asılan afiş ve oyuncu Erdal Cindoruk’un Türkçe ve İngilizce yaptığı seslendirmeyle, yarımadada dolaşılması ilgi çekmişti.

Tiyatronun Müdürü Rezzan Şebin “Bodrum Yarımadası’nda ulaşmayacağımız seyirci kalmayacak. Biz onların ayağına gideceğiz. Ama nasıl gideceğiz? Bu da bizim sürprizimiz olsun. Önümüzdeki günlerde görüşmek üzere” diyerek, daha fazla bir açıklamada bulunmadı.

 “BATAKHANE GÜZELİ”

OYNAYANLAR:

Hüseyin Akşen-Tarık Papuççuoğlu-Erdal Cindoruk-Mihriban Er-Oğulcan Çelik-Cansın Yunt-Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk-Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel-Ramin Fahrangniya- DEKOR: Kader-Serkan Aktü KOSTÜM: Dittomama IŞIK: Hakan Özipek MÜZİK: Deniz Doğançay

 

Biletler: 20 TL

Biletix, Herodot Kültür Merkezi , Bodrum Kale Önü (18.00-21.00 saatlerinde)

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.