Anasayfa » Güncel » BATARKEN CANLI YAYIN YAPTI

BATARKEN CANLI YAYIN YAPTI

Bodrum’da düzenlenen Tirhandil Yelken Yarışlarında, turizmci Atilla Serttaş’ın da içinde bulunduğu ‘Aganta’ isimli tekne alabora oldu. 6 arkadaşı ile birlikte yarışan Serttaş, teknenin batma anlarını sosyal medyadan canlı yayınladı.

14 teknenin katıldığı ‘Bodrumcup BODTO Tirhandil Yat Yarışmaları’nda, yaklaşık 90 yatçı mücadele etti. Kara Ada- Bodrum arasında 12 millik rotada düzenlenen yarışmaların tam ortasında heyecanlı anlar yaşandı. İlçede eğlence mekanlarının ünlü ismi ve işletmeci Atilla Serttaş’a ait 3 numara ile yarışan ‘Aganta’ adlı 14 metre uzunluğundaki tekne, ters esen rüzgarla aniden yan yattı. Toplam 7 yatçının bulunduğu tekneden, sporcu Yasin Güzel denize düştü, arkadaşlarınca tekrar sudan çıkarıldı.

Ahşap teknenin üstüne çıkan Atilal Serttaş ise cep telefonuyla o anları Facebook‘taki hesabından canlı yayınladı. O anlarda ise Sertaş’ın “Evet arkadaşlar şu anda gördüğünüz gibi batıyoruz, yan yattık. Umarım birileri yardıma gelir. Çünkü bu kıyafetlerle zor yüzeriz” dediği duyuldu. Kıyıdan 200 metre açıkta tamamen yat yatan teknenin suyun üstündeki bölümünün üzerinde oturan Serttaş ve ekibi yardıma gelen botlarla kurtarılarak karaya çıkarıldı.

Devam eden yarışmaların ardından açıklama yapan Serttaş, “Zaten yarışmalar çok heyecanlı başlamıştı. Biz de sağanak dediğimiz rüzgarı yedik ve alabora olduk. Her şey çok ani oldu, ama teknemiz sağlammış sadece yan yattı ve kıyıya çekip kurtarabildik. Önemli olan canımıza bir şey olmaması, bu tür heyecanlar her yarışta yaşanabilir. Uyanık davranıp teknenin diğer ucuna tırmandım. Batarken ise canlı yayın yaptık” dedi..” dedi.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.