Anasayfa » Kültür - Sanat » BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU AKÇAALAN’DA ÇOCUKLARLA BULUŞTU

BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU AKÇAALAN’DA ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Turgutreis Akçaalan Çok Amaçlı Salonu’nda çocuklara Çizmeli Kedi’yi oynadı.

24 Nisan 2019 Çarşamba Günü Akçaalan’da yaklaşık 200 çocuğa Çizmeli Kedi’yi oynayan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen oyunla ilgili şunları söyledi:

“BAŞKANIMIZIN TİYATROMUZA VERDİĞİ ÖNEM ÇOK DEĞERLİ”

“Sayın Ahmet Aras’ın seçim öncesi kültür ve sanata verdiği önem, uygulamada da kendini gösteriyor. Yarımadamızın bazı bölgelerinde  tiyatroya ulaşamayan çocuklarla tiyatroyu nasıl buluştururuz diye programlar yapıyoruz kendisi ile. Bu bağlamda 23 Nisan nedeni ile Akçaalan’ı seçtik bu kez. Bizler zaten ne kadar çok oynar ve  ne kadar çok izleyiciye ulaşırsak, o kadar çok memnun oluyoruz. Böylesi profesyonel bir tiyatro da Akçaalan’da ilk kez ve ücretsiz oynandı. Çocukların alkışları ve oyuna katılımları harikaydı”

 5 MAYIS  2019’DA NUROL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonun son oyununu   Oasis Alış Veriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde 05 MAYIS PAZAR GÜNÜ SAAT:14.00’de oynuyor. Oyunların bilet satışları da Biletix, Oasis İmge Kitabevi’nin yanı sıra hafta içi her gün 09.00/17.00 saatleri arasında aynı yerden temin edilebilecek.

ÇİZMELİ KEDİ

2018 yılında kurulan ve Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Akşen’in yaptığı Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu Çizmeli Kedi, Duygu Cindoruk tarafından uyarlandı. Gülbin Yeşil’in yönettiği “Çizmeli Kedi”de; Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt,  Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz ve Sertaç Aydın oynuyor.


gaziantep escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.