Anasayfa » Kültür - Sanat » Belediyeden öğrencilere ücretsiz tiyatro devam ediyor

Belediyeden öğrencilere ücretsiz tiyatro devam ediyor

Bodrum Belediyesi’nin öğrencilere ücretsiz tiyatro etkinliği, her hafta salı günü, yoğun katılım ile sürüyor.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile başlatılan “Öğrencilere Ücretsiz Tiyatro Programı” Belediye Şehir Tiyatrosu’nda devam ediyor. Program kapsamında, Harikalar Mutfağı adlı çocuk oyunu her hafta salı günü ücretsiz olarak öğrencilerle buluşturuluyor.

Bu hafta ise Mumcular Fuat Erten, Güler Mustafa Kızılağaç, Bitez Gülümser Mehmet Danacı, Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu öğrencilerinden oluşan 450 kişilik grup bütün koltukları doldurdu.

Küçük yaşta kültür ve sanatla tanışan insanların ilerideki yaşantılarında da olumlu yansımalar olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bizler, çocuklarımızı ve onların geleceklerini çok önemsiyoruz. Sağlıklı bireyler olmaları, toplumsal farkındalığa sahip vizyon sahibi yurttaş olmaları ve bu topraklara sahip çıkarak çalışan, üreten bir nesil için gençlerimizin önünü açıyor, onların her türlü taleplerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.     Bodrum Belediyesi’nin Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı proje doğrultusunda ücretsiz olarak gösterimi yapılan Harikalar Mutfağı’nı mayıs ayı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bu sayede toplamda 3 bin 500 öğrenciye ulaşmış olacağız.” dedi.

Her hafta olduğu gibi oyun öncesi çocuklara hitap eden Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, birçok öğrencinin ilk kez tiyatroya gelme heyecanını, onlarla sohbet ederek giderdi. Konuşmalarında, tiyatronun nasıl izleneceğini de kısa anlatımlarla öğreten Akşen, oyun bitimine kadar minik izleyicilere eşlik etti.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, “Çok gururlanıyoruz elbette. Gelecek sezonda da yeni çocuk oyunumuz Orman Şövalyeleri’ni aynı sistemle oynamayı programlıyoruz.” diyerek, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Harikalar Mutfağı

Haluk Işık/Ege Işık’ın yazdığı, Duygu Cindoruk’un yönettiği eğlenceli müzikli çocuk oyununda; başkahramanlarımız olan aşçılar Gümüşkepçe ve Kırıkçatal’ı farklı sorunlarla mücadele ederken izliyoruz. Sahibi olduğu Çocuk Evleri için en güzel yemekleri yapacak aşçıyı arayan Bayan Gülücük’ün gelişiyle ortalık karışıyor.

Yazan: Haluk Işık-Ege Işık, Yöneten: Duygu Cindoruk

Oyuncular : Yerkan Kahraman, Oğulcan Çelik, Cansın Yunt, Ziba Türk Ateş, Sertaç Aydın, Taha Aşıcı, Kumru Cindoruk

Yönetmen yardımcısı: Cansın Yunt / Müzik: Deniz Doğançay/Kostüm: Ditto Mama/Dekor: Kader Aktü- Serkan Aktü/Işık : Murat Uzun/Genel Sanat Yönetmeni: Hüseyin Akşen

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.