Anasayfa » Politika » “BELEDİYEDEN TERÖRİST GİBİ ALINARAK GÖTÜRÜLMÜŞTÜM”

“BELEDİYEDEN TERÖRİST GİBİ ALINARAK GÖTÜRÜLMÜŞTÜM”

15 Temmuz’daki darbe girişimi Kaymakamlık tarafından geniş katılımlı olarak düzenlenen ‘Demokrasi Mitingi’ ile protesto edildi.

Mitinge katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı konuşmada 1 Haziran 2012 tarihinde kendisinin belediyede bir terörist gibi alınarak götürüldüğünü belirterek ‘İşte o gün bodrum halkı nasıl demokrasiye inandıysa bana inandıysa bugünde demokrasiye olan inancını seçilmiş olan insanlara karşı saygısını yine demokrasiye sahip çıkarak gösterdi. Bugün gün ben sen değil biz olma birlikte olma günüdür, biz olursak birlikte olursak bu yanı güzel ülkemizi böldürtmeyiz demokrasiye kurşun sıkanlar hiçbir zaman emellerine kavuşamazlar dedi.

miting

Bodrum Limanı’nda bazı tur tekneleri ve yatlar sahipleri tarafından Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile denizden protestoya katıldılar.   Kumbahçe Mahallesi’nde  Atatürk Meydanı’ndaki mitinge, BodrumKaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon ve meclis üyeleri, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar ile birlikte, üzerinde Türk bayrağı baskılı kırmızı-beyaz tişört giyen sanatçılar Muazzez Ersoy, Serdar Ortaç, Oktay Kaynarca, Yeliz Yeşilmen, Hamdi Alkan, Fatih Ürek, Selen Görgüzel, Kerimcan Durmaz, Neco, Demet Akalın ve Muharip Gaziler Derneği üyeleri de katıldı.  Türk bayrakları, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın posterlerinin yanı sıra, “Sonsuza dek demokrasi ve özgürlük” yazılı İngilizce dövizler dikkat çekti. Miting alanında sık sık Mehter Marşı ile Ayten Alpman’ın “Memleketim” ve Mahsuni Şerif‘in “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” isimli parçaları çalındı. Şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Kumbahçe Mahallesi İmamı Fatih Şimşek‘in Kuran-ı Kerim okumasıyla devam etti. Ardından konuşmalara geçildi.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, “Bugün, teröre, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışanlara inat, Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yapılan hani saldırıya karşı ülkemizin, milletimizin yanında olduğunu göstermek, karanlık günleri aydınlığa kavuşturmak, ‘Biz de varız’ demek için toplandık, Bu vatan topraklarını, ecdadımızın bize nasıl teslim ettiğini, nasıl korumamız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini yapanların kökü nerede olursa olsun, kim olursa olsunlar vatanımızı bölmeye güçleri yetmeyecektir” dedi.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.