Anasayfa » Politika » “BELKİ DE İBRETİ ALEM İÇİN BODRUM MEYDANI’NDA DARAĞACINDA ASILMIŞTIM”

“BELKİ DE İBRETİ ALEM İÇİN BODRUM MEYDANI’NDA DARAĞACINDA ASILMIŞTIM”

24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 108’inci yıldönümü nedeni ile basınla birararaya gelen Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  15 Temmuz darbe girşimi ile ilgili soruları cevaplarken “Ben burada konuşabiliyorsam, siz kameralarınızla beni çekebiliyorsanız işte bu demokrasinin, özgürlüğün ne demek olduğunun en güzel göstergesi. Yoksa biz bugün burada kahvaltı yapamıyorduk. Belki de ben ibreti alem için Bodrum meydanında darağacında asılmıştım. Herkese gözdağı için. Çünkü darbelerde biliyorsunuz önce liderler toplanır” dedi. 

basın kahvaltı.jpeg2

Ortakent Müsgebi Cafe’de basınla kahvaltılı toplantı düzenleyen Başkan Kocadon, dün kuruluşu gerçekleşen Bodrum Basın Platformu’na destek verdiğini belirterek, “İşlerimin yoğunluğu nedeni ile dün kokteylinize katılamadığım için üzgünüm, kusura bakmayın ama başkan yardımcımız İsmail Altındağ ve meclis üyelerimiz tam kadro katıldılar. Ancak, Türkiye’de basınla en fazla iç içe yaşayan bir belediye başkanıyım. Basınla bugüne kadar en ufak bir sorun yaşamadık. Çünkü, basının özgür olduğuna inanıyorum. Sizler emekçisiniz. Benim kamuoyunda kulağım, gözüm, dilimsiniz. Zaman zaman eleştirir, zaman zaman iyi haber yazabilirsiniz. Ben sizlere her zaman saygı duydum. ” dedi.

“HERKESE GÖZ DAĞI İÇİN”

Kocadon basının soruları üzerine, Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşanan süreci şu sözlerle değerlendirdi: “Ben burada konuşabiliyorsam, siz kameralarınızla beni çekebiliyorsanız işte bu demokrasinin, özgürlüğün ne demek olduğunun en güzel göstergesi. Yoksa biz bugün burada kahvaltı yapamıyorduk. Belki de ben ibreti alem için Bodrum Meydanı’nda darağacında asılmıştım. Herkese gözdağı için. Çünkü darbelerde biliyorsunuz önce liderler toplanır. Tabii biz şanslıyız. Bu şansı çok iyi değerlendirebilmemiz lazım. Türkiye’nin gücüne güç katmamız lazım.Birlik ve beraberlik içinde kucaklaşmış bir Türkiye’yi hep beraber gördük. Darbeleri, 1980 yılında yaşadığımız zamanlardan biliriz. Halkın sen ben demeden, biz olmasından dolayı o süreçleri yaşamadık.”

“KAÇAK SARAY DENİYORDU”

Kocadon, birlik-beraberlik anlamında Türkiye’de yaşanan süreci de, şu sözleri ile noktaladı: ” Taksim’deki mitingde herkes birbirine destek verdi. Bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın külliyesinde tüm siyasi parti liderleriyle bir toplantı yapılacak Kaçak saray deniyordu, şu bu deniyordu ama vatanın bütünlüğü söz konusu olduğunda bunlar hep unutuluyor, birlik beraberlik sergileniyor. Orada sergilenen birlik beraberliği biz Bodrum’da yıllardır sergiliyorduk.”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.