Anasayfa » Güncel » BEŞ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ YOL

BEŞ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ YOL

Bodrum-Yalıkavak yolunda yeteri kadar güvenlik önlemi alınmadığı için trafik kazalarının meydana geldiğini öne süren bir grup, yolu trafiğe kapattı.

İlçeye bağlı Ortakent-Yahşi Mahallesi Yakaköy mevkisinde toplanan bir grup, Bodrum-Yalıkavak yolunda ölümlü trafik kazalarının artığını ve yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığını iddia etti.

Çoğunluğu kadınlardan oluşan grup, ellerinde “Trafik terörüne hayır”, “Lütfen çok hız yapmayınız” yazılı dövizlerle yolu bir süre trafiğe durdurdu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, grubu karayolundan çıkartarak yolu yeniden trafiğe açtı.

Hanife Arslan, basın mensuplarına, yolu kapatarak sürücülere “daha yavaş gitmeleri” yönünde uyarılarda bulunduklarını söyledi.

Arslan, kazaların yaşanmasını istemediklerini anlatarak, “Burada kırmızı ışık istiyoruz. Burada birden fazla canı kaybettik. Başka canlar ölmesin” dedi.

yalıkavak-yolunutrafige-kapattilar-2-300x188Gruptakilerden Belgin Koç da, yolda yeteri kadar güvenlik önlemlerinin alınmadığını ve bu nedenle kazaların yaşandığını savundu.

Koç, vatandaşların akşamları ana yol kenarında dolmuştan inip mahalleye gelmeye çalıştığını anlatarak, “Bu nedenle hızla gelen araçlar yayalara çarparak kazalar meydana geliyor. Buraya dikkati çekmek istedik ve yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Bir süre daha yol kenarında bekleyen grup, polis ekiplerinin uyarısının ardından bölgeden ayrıldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.