Anasayfa » Çevre » BİR GELEN BİR DAHA GELİYOR…

BİR GELEN BİR DAHA GELİYOR…

27 yıl önce, 8 yaşında babası ile geldiği mavi yolculuk teknesini internetten bularak kendi eşi ve çocukları ile tekrar Bodrum’a tatile geldi.

Bodrum da 1975 yılında yatçılık amacı ile inşaa edilen “Neptün” adlı 21 metre boyunda ki ilk ahşap gulet tekne sahibi olan İsmet Cengiz kaptan eski müşterisini gezdirmekten son derece mutlu.

Bu gün 75 yaşında olan Bodrumlu popüler kaptan İsmet Cengiz “umarım Allah ömür verirse 27 yıl önce çocukken gezdirdiğim İngiliz İşadamı Jabin Cussins in çocuklarını da büyüdüklerinde  mavi tura çıkarmak isterim” dedi.

İsmet Cengiz kaptan, İngiliz Peter Cussins ve eşi Vanda  yı ilk kez 1988 yılında Bodrum dan  Gökovaya mavi tura  çıkarır. Peter Cussins hayran kaldığı Gökova koylarına daha sonra birkaç kez yine eşi ile Bodrum’a mavi Tur için gelir. Eşi vefat ettikten sonra bir daha Bodrum a gelmeyen Peter Cussis ile bağlantı kesilir.

Bod-30-yil-74-Small-e1443261641887-480x640Bodrum’a 8 yaşında iken gelen bu gün 35 yaşında olan müteahhit Jabin Cussin bu kez çocukluğunda geldiği Bodrum koylarına tekrar gelmek ister. İnternetten yaptığı araştırma sonucunda İsmet Kaptan’ı ve meşghur gulet tipi teknesi Neptün’ü bulunca hemen rezervasyon yaparak Dalaman havalimanı üzerinden Bodrum’a gelir. Eşi Sophie, çocukları Martha, Sam ve Ben ile İsmet Kaptan ile buluşarak 8 gün Gökova’nın birbirinden güzel, mavi ile yeşilin buluştuğu koylarında doğanın, denizin keyfini çıkardı.

Kaptan İsmet Cengiz seyir defterinde yaptığı kayıtlara göre Gökova’ya düzenlediği 413 üncü tur’un anlamı daha başka olduğunu söyledi. İsmet  Kaptan, 8 gün süren mavi tur sırasında  eski İngiliz müşterileri için kendi elleri ile balık yakaladığını ve ikram etmekten çok mutlu olduğunu ifade ederek, gönlüm Jabin’in çocukları büyüdüğünde onları da mavi tur a çıkarmak istediğini gözleri dolarak söyledi.

İngiliz işadamı Jabin Cussins te güzel bir tatil geçirdiğini çocukken gezdiğinde hatırladığı koyları buk daha büyük bir keyifle gezdiğini, gelecek yıl tekrar Mavi Tur için ailesi ile Bodrum’a gelmek istediğini ifade etti.

HABER-FOTO: ZEKİ ÖZKESKİN

Paylaş

Bir yorum

  1. süleyman günyaz

    ismet abi değerli bir insandır bodruma bodrum turizmine her zaman katkıda bulunmuştur dahada katkı sağlayacağına eminim her zaman yolun açık olsun ismet abicim saygılarımla Süleyman günyaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.