Anasayfa » Ekonomi » BİR YASAK DA ÇİN’DEN

BİR YASAK DA ÇİN’DEN

Rusya’dan sonra Çin de Türkiye’ye seyahat yasağı getirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Turizm Bürosu, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok bölgeye dönük seyahat yasağı getirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Turizm Bürosu tarafından tur operatörlerine iletilen yazıda, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülke ve bölgelere dönük münferit ve grup seyahatlerin yasaklandığını duyurdu.

Çin merkezli yayın yapan 5iucn.com sitesinde yer alan habere göre, büro tarafından yapılan açıklamada, 21 Aralık’ta bir toplantı gerçekleştiren komitenin, aşağıda yer alan ülkelere dönük seyahati hemen uygulamaya geçmek üzere geçici süreliğine yasaklama kararı aldığı ve bu tarihten itibaren Pekin bölgesinden bu ülkelere kesinlikle seyahat işlemi yapılmayacağı dile getirildi.

Konuyla ilgili olarak bilgi aldığımız Glorious Dmc Travel Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan da söz konusu yasağı doğruladı. Çin pazarı ile çalışan diğer tur operatörleri de yasakla ilgili bilgi sahibi olduklarını ancak konuyu henüz resmi olarak doğrulatamadıklarını aktardılar.

10 AYDA ÇİN’DEN 282 BİN ZİYARETÇİ GELDİ

Son yıllarda Çin’den Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısında büyük artışlar kaydediliyordu. 2015 yılının ekim ayı itibriyle bu ülkeden Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 68 oranında artarak 282 bine ulaştı. Bu yıl Çin’den gelen toplam ziyaretçi sayısının 300 bini aşması bekleniyordu.

Listede yer alan ülkeler şu şekilde:

Asya:

Nepal, Tacikistan, Yemen, Irak, Suriye, Türkiye, Türk ve Suriye sınırı bölgesi , İsrail ve Kudüs, Gazze Şeridi ve Golan Tepeleri, Lübnan, Pakistan, Afganistan Eski Şehir, Papua Yeni Gine

Afrika:

Libya, Mali, Somali, Kamerun, Güney Sudan, Çad, Kongo, Etiyopya, Nijerya

Avrupa ve Asya:

Dağıstan, İnguşetya.

Latin Amerika

Haiti, Guatemala, Honduras, Nikaragua, El Salvador, Venezuela

Kuzey Amerika:

Meksika (Guerrero), Missouri (Ferguson City)

KAYNAK: TURİZM GÜNCEL

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.