Anasayfa » Güncel » BİRAZ ZAMAN BAĞIŞLAR MISINIZ?

BİRAZ ZAMAN BAĞIŞLAR MISINIZ?

Bodrum Kent Konseyi Sığınmacılar Destek Platformu kurulduğundan bu yana bir avuç gönüllü tarafından, her gün sığınmacılara yiyecek ve benzeri ihtiyaç yardımı yapmaya devam ediyor.

Bodrum Kent Konseyi Sığınmacılar Destek Platformu, sosyal paylaşım sitesi facbook’ta oluşturduğu grup aracılığı ile,  gerek fiili olarak çalışacak, gerekse her gün dağıtılan ihtiyaçların temini için gönüllere ihtiyaç olduğunu duyuyor. Salı ve cuma günleri hariç Bodrum Pazaryeri’nde kumanya dağıtan grup,  Turgutreis ve Ortakent’te de aynı çalışmaları yapıyor. Bir avuç gönüllü tarafından gerçekleştirilen destek çalışmalarına, duyarlı vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile, iş sahiplerinin de katkıları bekleniyor.

PLATFORM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Platformun sayfasında paylaşılan çalışmalar ve irtibat noktaları özetle şöyle:

Sabah 9 dan itibaren Bodrum pazar yerinde 200 sandviç ,su, süt, bisküvileri sahiplerine iletiliyor. Sabun , ıslak mendil, bebek bezi ve kadın peti ile giysiler veriliyor. 14.09.2015’de  sabah 9 da Bodrum Pazar yerinde dağıtmak üzere yaklaşık 200 kişilik tahin helva, ekmek , su ve süt satın alınarak, dağıtıldı. Bu yiyecek-içecek ve diğer ihtiyaçlar yaklaşık 500 TL. tutuyor ve gönüllü olanlar isterlerse bu alışverişi kendileri yapıyor ve yine isterlerse bizzat dağıtımında bulunuyorlar.

İLETİŞİM:

Aşağıda adres ve iletişim bilgilerini ilettiğimiz depolarda destekler toplanıyor. Getirme imkanınız yoksa bizler uygun yerlerden almaya çalışacağız. Depoları saat 10-17 arasında açık bulundurmaya çalışılıyor. Yine de iletişim kurarsanız iyi olur.

Bodrum Depo ; Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ( BKD) Turgutreis Cd.112/1 Mausoleion Müzesi karşısı ( Mavi kapılı köşk ) İletişim : Gültaze 05056875547  Yaşare 05069415566

Turgutreis Depo : Turgutreis cami altı.Eski Muhtarlık Binası İletişim : Bülent Şen 05327403964 Hülya Nergiz Karatoprak 05336298594

Destek toplama noktası : Ortakent Lena Erdil Windsurf Merkezi Müskebi Caddesi 194/A Sokak, Scala Fink Beach İçi Ortakent-Yahşi,

Bodrum pazaryerinde semt pazarının olduğu Salı ve Cuma günleri dışında her sabah saat 09 -11 arasında destekler dağıtılacaktır.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.