Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM ANTİK TİYATRO’DA MUHTEŞEM FİNAL

BODRUM ANTİK TİYATRO’DA MUHTEŞEM FİNAL

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali,  Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu tarafından, 2015-2016 DOB sanat sezonunda dünya prömiyeri gerçekleştirilen  “Frida”nın muhteşem sunumu  ile son buldu. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile on altı yıldır düzenlenen  “Uluslararası Bodrum Bale Festivali”, Bodrum Antik Tiyatro’nun büyülü ortamında yoğun ilgi ve başarılı  gösteriler ile sona erdi. Festival 1 Ağustos tarihinde Zorba ile başlayıp,  15 Ağustos tarihinde Frida ile son buldu. Festivalde özenle seçilen seçkin bale yapıtlarının sonuncusunda,  Bodrum Antik Tiyatrosu neredeyse tamamen dolmuştu.

BAKAN VE BAŞKAN EŞLERİ DE İZLEDİ

?

Frida’nın yaşam mücadelesini anlatan gösteriyi, aralarında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon da izledi.  İki perdeden oluşan ve 105 dakika süren gösterinin sonunda, izleyenler Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’nu ayakta alkışlarken, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da sanatçılara teşekkür ederek, birlikte sahnede hatıra fotoğrafı çektirdi.

GENEL MÜDÜR’DEN KAPANIŞ KONUŞMASI

Devlet Opera ve Balesi Genel Sanat Yönetmeni ve Genel Müdürü Murat Karahan yaptığı kapanış konuşmasında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un festivale katılarak verdiği desteğe, bir kez daha teşekkür ederek “Ülkemizin nadide tatil beldesi Bodrum’da bu yıl on altıncısı gerçekleştirilen “Uluslararası Bodrum Uluslararası Bale Festivali”, sanatseverlerin yoğun talebi sayesinde her geçen yıl güçlenen sanatsal niteliği ile yoluna devam ediyor. Katılımlarınızla alkışlarınızla destek verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Gelecek yıllarda Bodrum’a ve sizlere bundan daha özel festivaller yapmak için uğraşacağız.” Dedi.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.