Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM “BALENİN EN İYİLERİ” Nİ İZLEDİ

BODRUM “BALENİN EN İYİLERİ” Nİ İZLEDİ

Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde “Balenin En İyileri” adlı klasik bale gösterisinde Viyanalı sanatçılar, Bodrumlular’a unutulmaz bir gösteri sundular. 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bodrum Antik Tiyatro’da düzenlenen festivale sanatseverler büyük ilgi gösterdi. 16’ncı Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde, Viyana Devlet Opera Balesi Birliği, ‘Bale Yıldızları Akşamı/Balenin En İyileri’ gösterileriyle sahne aldı. Marius Petipa’nın koreografisini yaptığı, Mihail Sosnovschi’nin düzenlediği gösteriyi yaklaşık bin 500 kişi izledi. 15 kişilik ekibin sahnelediği 2 perdeden oluşan gösteride, dünyaca ünlü ‘Kuğu Gölü’, ‘Don Kişot‘, ‘Carmina Burana’, ‘Giselle’ balelerinden ve vals gösterilerinden örnekler sahnelendi. 90 dakika süren gösteri, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.

Gösteri bitiminde görüşlerini sorduğumuz izleyiciler özetle  “Devlet Opera Balesi’ne teşekkür ediyoruz. Bu kadar özel bir gösteriyi bize ulaştırdılar. Sanırız ki, klasik balenin en güzel uyarlamaları ve en özel sanatçıları izlemiş olduk. Çok keyif aldık. Sanki biz de Viyana’ya gittik. Sanatın evrenselliği de bu olsa gerek. ” dediler.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.