Anasayfa » Çevre » BODRUM, BİR “AYIPTAN” DAHA KURTULDU. Emin Varol Yazdı

BODRUM, BİR “AYIPTAN” DAHA KURTULDU. Emin Varol Yazdı

BODRUM, BİR “AYIPTAN DAHA KURTULDU.

Bodrum Belediyesi, Hebil Koyu’na yapılan “utanç duvarı” yıktı.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi İş İnsanı Turgut Yılmaz’ın sahile yaptırdığı taş duvar  büyük tepki toplamıştı.

Bodrum Belediyesi, “utanç duvarı”nın daha fazla yükselmesine izin vermeyerek kaçak ve ruhsatsız olduğu için bir hafta önce mühürlemişti.

 

Emin Varol/BODRUM.

Kaçak ve ruhsatsız yapılara fırsat vermeyen Bodrum Belediyesi, ilk kez kaçak ve ruhsatsız bir taş duvarı da yıkarak, bu mücadelede samimi olduğunu kanıtladı.

Göreve geldiğinden bu yana kaçak ve ruhsatsız yapılarla mücadele edeceğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Hebil Koy’a kaçak ve ruhsatsız olarak yapılan bir taş duvarı da yıkarak, Bodrum’u bir “ayıptan” daha kurtardı.

Bir hafta kadar önce eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz, Hebil Koy kumsalında Belediye’ye ait bir arazi üzerinde, gece karanlığından istifade ederek, bir taş duvar örmeye başladı.

Ancak, günün aydınlanmasıyla ortaya çıkan “Utanç Duvarı”, Bodrum Yarımadasının en güzel koylarından birinde bulunan, Hebil Koy’daki  Hekimköy Sitesi sakinleri tarafından şikayet edildi.

Duvar örmenin “ruhsata tabi” olmasına rağmen, Belediyeden ruhsat almadan başlatılan duvar çalışması, uyarılara rağmen devam etti.

Mühürlendi

Bodrum Belediyesi de , “utanç duvarı”nın daha fazla yükselmesine izin vermeyerek, Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından , “kaçak ve ruhsatsız” olduğu için mühürledi.

Yıkıldı..

10 Mart tarihinde taş duvarın üzerine asılan mühür bu sabah kaldırıldı. Taş duvarın yanına gelen belediye ekipleri, İş İnsanı Turgut Yılmaz’ın adamlarından taş duvarı yıkmalarını, aksi halde kendilerinin yıkacaklarını söylediler.

Bunun üzerine Belediye Ekiplerinin nezaretinde, Turhut Yılmaz’ın adamları  gece yarısı yaptıkları taş duvarı yıktılar.

Bodrum Belediyesi’nin bu kararlılığı, bir taş duvar dahi olsa, “kaçak ve ruhsatsız”  duvarlara bile izin verilmeyeceğinin bir kanıtı oldu.

Böylece yarımadada ruhsatsız ve kaçak olarak bina yapmayı tasarlayanların  durup, bir kez daha düşünmeleri gerekecektir.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.